Strona 12 z 28 [ Posty: 547 ] Przejdź na stronę Poprzednia 110 11 12 13 1428 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 gru 2008, 8:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lis 2007, 18:56
Posty: 61
GG: 5477986
Lokalizacja: Tomaszów maz

Sory za jakość ale zdjecia robione niestety telefonem
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam

_________________
SCANIA- Królową szos

Moje autko:
SCENIC


Post Wysłano: 21 gru 2008, 22:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Scania z firmy mojego taty:
w dniu zakupu w holandii u dilera bastruck
Obrazek

A tu zdjecia zrobione kilka lat temu jak chdzila w firmie maersk:
Obrazek

Obecnie chodzi pod drzewem jak bede mial czas to wrzuce fote

PS moze ktos widzial kursuje w malopolskim ze slowacji najczesciej do nowego sacza


Post Wysłano: 21 gru 2008, 22:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lis 2007, 18:56
Posty: 61
GG: 5477986
Lokalizacja: Tomaszów maz

No kolego bardzo ładna ta Scania nawet taki sam kolor co mojego wujka (kilka postów wyżej( też była sprowadzona ale już nie pamiętam z jakiego kraju :mrgreen: ))
To czekamy na fotki, oczywiście wnętrza też, a mógłbyś napisać jakie wyposażenie ma:)
Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę:)

_________________
SCANIA- Królową szos

Moje autko:
SCENIC


Post Wysłano: 23 gru 2008, 11:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

dzieki za zyczenia, ja rowniez zycze wesolych swiat.

Wiec dodatkowe wyposazenie to chyba tylko lodowka wewnatrz no i te halogeny na dachu :)
Scania teraz stoi na placu zaladowana mysle ze jutro dodam otki ze srodka.
PS w srodku rownie piekna co na zewnatrz bardzo zadbane autko:)
edit 2 nowe dzisiejsze foty (Jakosc masakryczna ale podreka mialem tylko telefon) :
Obrazek

Obrazek


Post Wysłano: 28 gru 2008, 16:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2008, 16:41
Posty: 44

Mam pytanie:
Jak regulować czas i ilość podawanego smaru w Centralnym smarowaniu od Scani rocznik '97?


Post Wysłano: 29 gru 2008, 1:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sie 2008, 19:43
Posty: 124
GG: 1537454
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Sochaczew

SCANIA 164G
Obrazek

_________________
Fotogaleria Samochodów Ciężarowych


Post Wysłano: 02 mar 2009, 11:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 gru 2008, 21:58
Posty: 1
GG: 8564363

Oto dwie Scanie serii 4 od Nas z firmy. Pewnie ktoś je widział gdzieś na trasie, bo śmigają po całej Polsce :
Obrazek
Obrazek

I kilka fotek z trasy :
Obrazek
Obrazek

Obie Scanie nie pracują w ciężkich warunkach, ponieważ ładunek na naczepie jest liczony objętościowo. Przy załadowanej naczepie waga ładunku wynosi maks. 10-15 ton. Na trasie wpisują się znakomicie. Bardzo pomocny jest retarder (ma go tylko czerwona). Co do zawieszenia kabiny to pozostawia wiele do życzenia. Gdy się "wpadnie" w głęboką dziurę to słychać tylko jedno wielkie uderzenie zawieszenia (przód). Łóżko nad szybą jest genialne. Po złożeniu mamy do dyspozycji dużą półkę. Jeśli znajdę jeszcze jakieś zdjęcia, bądź kierowcy zjadą na bazę to porobię kilka fotek i Wam pokaże.

Pozdrawiam.


Post Wysłano: 02 mar 2009, 18:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 21:21
Posty: 19
Samochód: Brak
Lokalizacja: Wyrzysk

Varg, kilka razy widziałem te czerwoną 4, ale białej jeszce nie.

Według mnie te 4 to najlepsze cięzarówki chodź mają kilka wad jak każdy pojazd, ale to jest moje zdanie.


Post Wysłano: 07 mar 2009, 21:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2084
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Pytanie do uzytkowników samochodów serii 4 z silnikami 420 KM zarówno zwykłym jak i HPi, jak się spisuje taki silnik w transporcie krajowym oraz jakie zużycie paliwa go cechuje, chodzi mi przede wszystkim o zwykły motor 420 Euro3, mniej interesuje mnie HPi choc info cenne dla porównania. :wink:

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Ostatnio zmieniony 07 mar 2009, 23:44 przez Łukaszz, łącznie zmieniany 1 raz.
Połączone.


Post Wysłano: 07 mar 2009, 23:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Scania 124L 420 Euro2. Kabina CP19. Naczepa bez plandeki. Spalanie zawsze blisko 30L/100 przy dość lekkiej nodze mojego ojca. Ładunki najpierw 2-8 ton. Powrót zawsze 24. Rekord spalania to 26L/100 z dwuosiówką. Przebieg 550 000. Były regenerowane pompowtryski dość wcześnie. Ojciec twierdzi, że 360-tka na zwykłej pompie jest dużo żwawsza. Znajomy, który jeździł magnum 430 przejechał się w podwójnej i...zazdrościł, ale to też kwestia przełożenia.
W firmie są jeszcze scanie 360 i 340. 420-stka spala najmniej.


Post Wysłano: 21 mar 2009, 0:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2009, 23:54
Posty: 2
GG: 0
Samochód: scania

Witam,

jestem początkującym kierowcą i za bardzo nie miałem jeszcze żadnych doświadczeń z ciężarówkami aż do tej pory, tydzień temu kupiłem scanię budowlaną 6x4 model 94C z 98r. 310KM i mam kilka pytań:

1. Jakie filtry i oleje należy wymienić? bo wymieniłem olej w silniku i filtry: oleju, powietrza, paliwa, osuszacz powietrza; jest jeszcze jakiś jeden filtr pod kompresorem, obok filtru oleju i nie wim czy też go trzeba wymieniać, filtru mostów i skrzyni biegów i oleje też wymieniać czy czy tylko sprawdzić stan oleju w skrzyni i mostach?

2. mam centralne smarowanie firmy groeneveld i z tego co wyczytałem smar uzupełnia sie przez kalamitkę, znalazłem ją, ale też czytałem że są jakieś śrubki do ustawiania co jaki czas ma smarować i przycisk testu, i nie mogę tego znaleźć, patrzałem przy tym pojemniku na smar to chyba nie ma, chyba że trzeba go jakość rozbroić?

3. mam silnik 310KM i skrzynię 8-biegową bez połówek, pod solówkę powinien silnik wystarczyć ale w przyszłości myślę podczepić przyczepę 2 osiową, czy wg Was silnik nie jest za słaby? czy da radę? nie chodzi mi o mozolną jazdę bo z tego zdaję sobie sprawę że tak będzie ale czy silnika nie "zarżnę"?

4. po odpaleniu świeci mi cały czas abs, co może być przyczyną? czjeśli świeci będę jeździł to coś może się stać?

5. samochud świeżo kupiony i kilka elementów jest do malowania i nie mam kompresora do pistoletu do malowania i myślę podłączyć pistolet pod końcówkę kompresora z samochodu np. koło osuszacza albo pod maską koło poduszkiod strony kierowcy, jeśli będę malował to nic nie powinno się stać ale jeśli samochód będzie odpalony przewód od pistoletu będzie podpięty pod kompresor a nie będę malował to wtedy czy coś może się stać? przez to że powietrze nie ma gdzie uchodzić? przy beczkach z powietrzem nie mam chyba żadnego zaworku żebym pod nie mógł się podłączyć

6. pod maską po lewej mam zbiornik z płynem chłodniczym a z prawej u góry mały zbiorniczek przezroczysty, co to za zbiotniczek, z jakim płynem?


Z góry przepraszam za pytania co dla niektórych oczywiste i głupkowate, ale liczę na Waszą wyrozumiałość i pomoc doświadczonych Kolegów

Pozdrawiam:)


Ostatnio zmieniony 22 mar 2009, 17:33 przez Łukaszz, łącznie zmieniany 1 raz.
Połączone.


Post Wysłano: 21 mar 2009, 9:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

1.Co do olejów i w skrzyni i moście sprawdz tylko ich stan i będzie ok .

3.Taka moc wystarczy i da rade co prawda szału nie będzie ale przecież nie o to chodzi.

4. Co do tego ABSu to może być przyczyna zużycia klocków hamulcowych i dlatego świeci. Zdejmij koło i sprawdź w jakim stanie są klocki bądź okładziny hamulcowe .

5. Co do malowania samochodu powietrzem z samochodu to nie polecam tego robić. Jaki mi kiedyś powiedział znajomy lakiernik że powietrze to jest tłuste zawiera jakieś drobinki oleju czy czegoś tam i , że nie będzie to ładnie wyglądało po malowaniu

6. Do czego jest ten zbiorniczek to nie wiem..

Pokaż jeśli chcesz autko w dziale Garaż ;)


Post Wysłano: 21 mar 2009, 13:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2008, 15:19
Posty: 353
GG: 3745303
Samochód: VOLVO FH12, 420.

1. Oleje w skrzyni i moscie wbrew niektorym opiniom wymienia sie. Olej to 80W90, wymiana co 200 - 250 000tys km, nie lej zadnego hipolu (chyba ze klasy GL4, ale i tak wymieniac trzeba czesciej) bo to zabojstwo dla podzespolu. Jesli na pocz nie masz kasy to sprawdz stan oleju, wystarczy zeby byl w miare przejrzysty. Ale i tak polecam wymiane za max 50 000km.

2. Te srubki powinny bc pod takim szkielkiem na obudowie. Zwroc uwage, po weekendzie kiedy wlaczysz zaplon powinno pompowac smar, pozansz to po tym ze mieszalnik w srodku bedzie sie krecil i powinno to byc widac. Jezeli zaobserwujesz ze corano sie wlacza to nie ma potrzeby go przestawiac.

3. Nie zarzniesz silnika ciagnac przyczepe, w dowodzie masz wpisane do ilu ton mozesz ciagnac. Nawet jesli troche przekroczysz te wartosc to silnikowi nic sie nie dzieje.

4. Od klockow to jest inna kontrolka, ta od ABS sygnalizuje problem z ABS - najpredzej ktorys czujnik na kole kleknal lub ta "zebatka" z ktorej zczytuje impulsy jest intensywnie zabrudzona. Sprawdz to hamujac na lodzie przy jakichs 25-30kmh, to kolo ktore zablokuje i nie odpusci ma uszkodzony czujnik. Jesli blokuja wszystkie jest to najprawdopodobniej usterka zaworu sterujacego. Jesli bedziesz tym jezdzil nie powinno byc dalszych strat, poprostu masz nie sprawny ABS.

5. Ja tam malowalem na powietrze z kompresora i wyszlo jako tako. Napewno ie rewelacyjnie, braki spowodowane byly po czesci tym ze nie jestem malarzem, i pewnie jak kolega pisal ze to powietrze nie jest czyste (olej itp).

6. Ten zbiorniczek jest pod pedalem sprzegla? Jesli tak to jest to plyn hamulcowy (jesli dolejesz to taki DOT4). Sluzy to do sterowania serwem sprzegla.

Pozdrawiam


Post Wysłano: 28 mar 2009, 14:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 mar 2008, 19:52
Posty: 18
GG: 2441431
Samochód: Skoda Fabia Hatch. 02' (rodziców)
Lokalizacja: Malbork

Mam pytanie dotyczące Scanii "czwórki". Czy w wersjach Topline były fabrycznie montowane szafki zamiast górnego łóżka? Wiele razy widziałem takie rozwiązanie, i mnie to zastanawia.

TczewTomek, podziękował. ;)


Ostatnio zmieniony 28 mar 2009, 16:12 przez Mjuzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 28 mar 2009, 16:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

W Toplinach miałeś szafki nad łóżkiem za fotelami.. Bo w Topline drugie górne łóżko jest nad szybą .


Post Wysłano: 28 mar 2009, 20:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2084
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Jeśli chodzi wam o te szafki:
Obrazek
To były one montowane na zamówienie, choć dużo właścicieli dorabiało sobie podobne we własnym zakresie.
(C)Scania

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 29 mar 2009, 0:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2007, 16:42
Posty: 198
GG: 0
Lokalizacja: KN

Cytuj:
PS moze ktos widzial kursuje w malopolskim ze slowacji najczesciej do nowego sacza
Widziałem ja już z 3 razy



Potrzebuje wymiary łózka górnego w Scanii 4 Topline :wink:

_________________
TIR-"Transit International Routier"

Fotogaleria Danio™


Post Wysłano: 29 mar 2009, 8:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Cytuj:

Potrzebuje wymiary łózka górnego w Scanii 4 Topline :wink:
87 x 190cm

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Post Wysłano: 31 mar 2009, 21:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2008, 21:38
Posty: 2
GG: 0

Witam wszystkich.Mam pytanie:czy przy zmianie z małej skrzyni na dużą robię to ze sprzęgłem czy np.jadę małą 6,obroty wysokie przełanczam bez sprzęgła na dużą i potem sprzęgło i w miejscu1 będzie 7.czy druga opcja:6 do końca,sprzęgło i dopiero na dużą skrzynie.


Post Wysłano: 31 mar 2009, 21:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Bez sprzęgła Ci się nie przełączy. Dopiero po jego wciśnięciu zmieni z małej na dużą i odwrotnie. Jesteś na 3, przełączasz na górną skrzynię, sprzęgło i w miejsce 1.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 12 z 28 [ Posty: 547 ] Przejdź na stronę Poprzednia 110 11 12 13 1428 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: