Regulamin forum


Wymogi co do zdjęć:

1. Zdjęcia muszą być wyraźne.
2. Zdjęcia z telefonów komórkowych będą od razu usuwane.
3. Na zdjęciach robionych zza szyby pojazdu nie mogą być widoczne ślady po wycieraczce, rozmazanych owadach lub krople deszczu.
4. Obiekty fotografowane nie mogą być zasłonięte drzewami, słupami itd.
5. Obiekty fotografowane nie mogą być obcięte (poucinane kabiny itd) nie dotyczy zdjęć np. samych ciągników pod naczepami.
6. Zdjęcia muszą być w rozdzielczości 1024x768 lub 800x600.
7. Aby założyć własny temat ze zdjęciami trzeba umieścić co najmniej 6 fotografii nie łamiących powyższych punktów.
8. Za wstawianie zdjęć które nie spełniają wyżej wymienionych wymogów będą natychmiast dawane OSTRZEŻENIA.
9. Nazwy tematów mają wyglądać następująco Fotogaleria Kowalski.
10. Fotografie muszą być zamieszczone w formie miniaturki, z której po kliknięciu na nią otworzy się pełnowymiarowe zdjęcie.
11. Każdy użytkownik publikujący swoje fotografie na łamach działu "Fotogaleria", wyraża zgodę na ewentualny udział swojego zdjęcia w konkursie "Zdjęcie tygodnia/miesiąca/roku". Zdjęcia użytkowników do konkursu zgłaszają osobiście sami użytkownicy jak i moderatorzy. Jeśli jednak ktoś nie wyraża zgody by moderatorzy mogli zgłaszać ich fotografie, proszony jest powiadomić o tym fakcie moderatora Szaki'ego za pośrednictwem prywatnej wiadomości.



Strona 12 z 25 [ Posty: 493 ] Przejdź na stronę Poprzednia 110 11 12 13 1425 Następna
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2009, 10:35
Posty: 0
GG: 6738019
Lokalizacja: Łomnica

Ja lecę "na żywioł" - staje przy drodze i trzaskam foty co lepszym zestawom, zdarzają się również i filmy które przenikają na youtube'a. Jak do tej pory nie spotkałem się z jakimś nieprzyjemnym gestem czy czymś w tym rodzaju- większość kierowców macha, niektórzy nawet trąbią :D Najczęściej starsi kierowcy. Młodzi olewają albo udają że nie widzą. Filmy do wglądu w podpisie

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=erBEEM4zlp0
http://www.youtube.com/profile?user=art ... =playlists

Zapraszam :]


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 mar 2008, 23:29
Posty: 94
Samochód: W124
Lokalizacja: Grudziądz

Ja też jak na razie nie spotkałem się z żadnym nie przyjemnym gestem przy foceniu ciężarówek..
niektórzy machają,trąbią a nawet puszczą długimi ;)
na parkingach jak siedzi kierowca w Aucie to podchodzę ja czy kolega i się pytamy czy możemy zrobić parę zdjęć i zawsze jest zgoda kierowcy :)

_________________
Zresztą też latasz to wiesz o co chodzi...
http://www.michalskitowski.pamietajmy.com.pl/ [*]


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2140
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

A ja mam pytanie z innej beczki jak to jest z fotografowaniem na parkingach w Niemczech Dani czy tam innych krajach ... w końcu tam nie podejdziesz i nie zapytasz po polsku czy można zrobić zdjęcie ... czy podchodzisz do auta i robisz zdjęcie ? Zagraniczni kierowcy inaczej reagują na fotografowanie niż polscy ?

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Cytuj:
w końcu tam nie podejdziesz i nie zapytasz po polsku czy można zrobić zdjęcie ...
pytasz po angielsku ? :|

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2008, 10:53
Posty: 512
GG: 12345722

Ew. Jeśli Twój angielski leży (teraz doceniam naukę m. in. angielskiego :D ) to podchodzisz i pytasz na migi. Pokazujesz na aparat, później na ciężarówke i modlisz się, żeby kierowca zrozumiał...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

Can I take photo ?

I powinien zrozumieć o co chodzi xD


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2008, 10:53
Posty: 512
GG: 12345722

Yes, of course, but could you tell me, how many photos of trucks you've got in your gallery?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

Ostatnio mam szczęście do pozytywnie nastawionych kierowców ;)
Oczywiście pozdrowienia dla Panów widocznych na zdjęciach ! :)
ObrazekObrazekObrazek

_________________
http://www.flickr.com/photos/dk8/


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Dokładnie nie jest to na temat wątku, ale się może komuś przyda
http://www.sprawyprawa.pl/index.php/72, ... prawo.html

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sty 2009, 19:52
Posty: 132
GG: 4725365
Samochód: Mercedes Actros
Lokalizacja: Kielce [TK]

Ostatnio robiąc zdjęcia pod granicą jeden z kierowców zapytał czy chce stracić aparat.
No to ja mówie niby dlaczego.
Powiedział że tu jest strefa graniczna i nie mozna robic tu zdjec (bylo to na wielkim parkingu dla ciężarówek prywatnej stacji paliw).
A ja mu mówie że często robie zdjęcia wlasnie w tym miejscu i jakos nikt sie nie czepiał.
Wtedy powiedział że on w 95r. dorwał aparat i wlasnie tam robili zdjęcia.
Celnicy podjechali, rozbili aparat i jeszcze kazali za to placic ; )
Ja mowie, paniee, nie te czasy.
Tak czy tak ten kierowca byl spoko. Pozniej gadalismy jeszcze z godzine i mu tlumaczylem wszystko o zlotach aut ciezarowych, o forach internetowych itp. ; ]

Aa, zapomniałem dodać że było to na granicy z czechami.
Jak myslicie, naprawde moglbym stracic aparat?
Czytałem to co dal kcrc ale mozliwe ze czegoś nie doczytałem.

_________________
Jazda to powołanie...ktore chce realizowac w zyciu


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2008, 10:53
Posty: 512
GG: 12345722

Cieszyn? :>

Też w weekend majowy namówiłem Ojca, żeby pojechał ze mną do Cieszyna i robiłem zdjęcia na wszystkich 4 stacjach benzynowych, jakoś nikt mi nic nie mówił. Podjechałem nawet na samą granicę z Czechami i tam zrobiłem kilka zdjęć, celnicy patrzyli i nic nie mówili. Co do zdjęć w strefie nadgranicznej miałbym problem, ponieważ sam w niej mieszkam :D
Myślę, że kierowca mówił o tym '95, ale to było 15 lat temu, wtedy aparaty najczęściej spotykane były w wywiadach, dlatego strażnicy obawiali się, że zostaną celem ataku czy czegoś podobnego.
Ale to tylko moja opinia...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 11:52
Posty: 27
GG: 9198192
Samochód: Scania R480
Lokalizacja: Świecie

Ja spędzając wakacje w Anglii jeździłem cały miesiąc w trasy i z pewnością muszę powiedzieć, że tamtejsi kierowcy są bardzo mili. Raz podjechała na bazę taka zajeb**a torpedka, to wziąłem aparat i poleciałem zrobić zdjęcia. Oczywiście zapytałem, kierowca się zgodził i bardzo mnie zaskoczył, a mianowicie: załączył oświetlenie, pokazał co potrafi V8 z wolnym wydechem i na koniec włączył stroboskopy oraz dał po trąbach :D Było jeszcze wiele takich przypadków ;)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 gru 2008, 20:28
Posty: 190
GG: 9542791
Samochód: A raczej jego brak...
Lokalizacja: Pisz NPI

Jeden czy 2 kierowców zaczęło do mnie z łapami wyskakiwać za szyby :P

Większość to się patrzy, nie którzy mrugną światełkami, trąbią. Ale tu mówię o przypadkach z drogi.
A jeszcze gdy jedzie ktoś z kimś się widziałem rozmawiałem to machają :)

Natomiast gdy jestem na parkingu za oknem to jest tak :
Czasem odpalą swoje światełka, z większością to rozmawiam często mi się zdarzało wyjść popołudniu a wrócić wieczorem bo na prawdę idzie z nimi porozmawiać.

_________________
Stoi na stacji lokomotywa...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 mar 2006, 17:37
Posty: 61
GG: 7708160
Samochód: Scania R 500 V8 & DAF 95XF 430
Lokalizacja: Kościerzyna-POLAND FANS(PL)

Obrazek

taki przypadek z 4 lata temu

_________________
WWW.JURAS-PHOTOGRAPHY.OCOM.PL
http://www.youtube.com/pawel480

'' Koniec Imprezy,Dziękuje Dobranoc ! ''


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 gru 2008, 20:28
Posty: 190
GG: 9542791
Samochód: A raczej jego brak...
Lokalizacja: Pisz NPI

Nieźle :P, ja myślę że nie którzy to nie zwracają uwagi na to, ale i tak każdy tylko tym ryjkiem za szybę i się gapi, jak wszyscy którzy idą. Robie foty na chodniku a ludzie się patrzą jak na tego...

_________________
Stoi na stacji lokomotywa...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2008, 10:53
Posty: 512
GG: 12345722

A ja mam takie pytanie... Jeśli jest droga szybkiego ruchu, nad nią wiadukt. Czy stanie pod wiaduktem ale za barierami jest zakazane czy nie?
Po odpowiedzi podam przykład, któru Nam (W0jt3k & ja) się przytrafił.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

Kolejny przypadek braku kultury niektórych kierowców. Kierowca Actrosa na widok aparatu pogroził mi pięścią, nie wspominając już o manewrze jaki wykonuje...
Niestety na fotce tego nie widać..
Obrazek

_________________
http://www.flickr.com/photos/dk8/


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Uznał Cię za społeczniaka :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Cytuj:
Kolejny przypadek braku kultury niektórych kierowców. Kierowca Actrosa na widok aparatu pogroził mi pięścią, nie wspominając już o manewrze jaki wykonuje...
Manewr godny pożałowania. Niestety na takich kierowców każdy z nas trafi prędzej czy później. Ja osobiście jakoś niezbyt dobrze czuję się stojąc gdzieś na poboczu robiąc zdjęcia przypadkowo przejeżdżającym pojazdom. Pewnego razu wybrałem się na tzw. "polowanko" z aparatem na "ósemkę". Ruch był niewielki a i większość pojazdów jakie poruszały się tego dnia można by określić mianem "zwyczajne". Zniechęcony postanowiłem zapakować sprzęt i ruszyć do domu. Aż tu nagle zza zakrętu "wyleciało" bardzo ładne VOLVO z Czech pod silosem Schmidt. Udało mi się szybko wyciągnąć aparat i zrobić jedno zdjęcie. Była to pora obiadowa więc pomyślałem że Czech zjedzie na jeden z pobliskich parkingów. Szybko zapakowałem sprzęt, wsiadłem do samochodu i ruszyłem w kierunku pierwszego parkingu. Nagle zauważyłem że kilkaset metrów dalej że kierowca zatrzymał pojazd w zatoczce dla autobusów i biegnie w moim kierunku. Gdy tylko zauważył mnie w samochodzie zaczął wymachiwać pięściami i krzyczeć żebym się zatrzymał. Do dziś zastanawiam się co go tak rozwścieczyło, bo zdjęcie zrobiłem mu z dość dużej odległości więc nie były widoczne ani jego twarz ani tablice wozu. Widocznie niektórzy kierowcy nie rozumieją naszego hobby, i biorą nas za złodziei, konfidentów i Bóg wie jeszcze za kogo. Nie chcę tu nikogo straszyć, zniechęcać do fotografowania, ale chcę żebyście byli przygotowani i na takie sytuacje.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

Dlatego wolę iść pieszo na "polowanie" jak rowerem. Zanim się zapakuje aparat w torbę i siądzie an rower to prędzej jest podczas biegu go zapakować, no i jest więcej możliwosci ucieczki przed okaleczeniem przez kierowcę :P


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 12 z 25 [ Posty: 493 ] Przejdź na stronę Poprzednia 110 11 12 13 1425 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: