Strona 14 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 112 13 14 15 1644 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 mar 2011, 17:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lis 2010, 17:29
Posty: 18
GG: 0

Witam kolegów ja już trochę się pogubiłem z tą kartą kierowcy i wolę zapytać dla świętego spokoju a mam takie pytanie odnośnie czy mogę wyrobić k.k a posiadam prawo jazdy kat.C z 2007 roku i teraz ostatnio zdałem egzamin C+E ale właśnie mi o to chodzi że na odbiór prawka będę czekał ok 2 - 3 tygodni i tyle samo na kartę a szkoda mi czasu bo w tym czasie też mogę wyrobić zy była kartę kierowcy bo tylko prawko i kartę i do pracy .Tylko składając wniosek to wpisuje prawo jazdy kat.b,c a posiadam c+e ale jeszcze nie w prawo jazdach i tak samo jest z kopia prawka do wniosku .Proszę o poradę czy mam poczekać na wydanie prawka czy śmiało robić K.K w tym czasie

_________________
Kat.B -2005
Kat.C -2007
Kat.CE -2011
P.RZ -2010
ADR 2011


Post Wysłano: 01 mar 2011, 20:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2010, 16:50
Posty: 5
GG: 2589769
Samochód: Axor

Mam pytanie co do wydruków z tachografów. Czy żeby wykonać taki wydruk (tak jak w przepisach raz na 3miesiące) to potrzebna jest karta przedsiębiorstwa i jakieś urządzenie do zczytywania?
pozdrawiam


Post Wysłano: 05 mar 2011, 19:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2009, 19:09
Posty: 72
GG: 6960608
Samochód: Audi A3
Lokalizacja: ChoRzów BatoRy

Witam.
Mam do Was pytanie, a mianowicie zjeżdżam na weekend do domu wyjmuję kartę z tachografu, po weekendzie wchodzę do samochodu zaznaczam w tachografie, że odpoczywałem przez weekend. Potrzebuję w takiej sytuacji zaświadczenie od pracodawcy o odpoczynku tygodniowym? Przecież wszystko jest udokumentowane w tachografie.

_________________
Kat. B - 18.02.2011r.


Post Wysłano: 05 mar 2011, 20:23

Cytuj:
Witam.
Mam do Was pytanie, a mianowicie zjeżdżam na weekend do domu wyjmuję kartę z tachografu, po weekendzie wchodzę do samochodu zaznaczam w tachografie, że odpoczywałem przez weekend. Potrzebuję w takiej sytuacji zaświadczenie od pracodawcy o odpoczynku tygodniowym? Przecież wszystko jest udokumentowane w tachografie.
Teoretycznie potrzebujesz, bo jak trafisz na służbistę, to może się czepiać, że odbywałeś odpoczynek tygodniowy w aucie, co teoretycznie jest zabronione, ale z tego co wiem, to raczej się nie czepiają i wystarczy zrobić tak, jak napisałeś.


Post Wysłano: 14 mar 2011, 12:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Równo miesiąc karta do mnie szła.

Już myślałem, że poczta gdzieś zagubiła moje dokumenty :U


Post Wysłano: 14 mar 2011, 16:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2817
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Równo miesiąc karta do mnie szła.

Już myślałem, że poczta gdzieś zagubiła moje dokumenty :U
O matko a ja liczylem ze max 2 tyg i bedzie karta bo auto juz na mnie czeka

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 16 mar 2011, 23:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2009, 12:23
Posty: 23
Samochód: SCANIA R420

witam mam dostałem oferte pracy jako kierowca i mam pytanie cczy do momentu odebrania karty kierowcy moge jezdzic na samych wydrukach z tacho

_________________
B - 2005
C - 2009
C+E - w trakcie


Post Wysłano: 17 mar 2011, 0:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lis 2010, 1:58
Posty: 37
GG: 2209095
Samochód: FH
Lokalizacja: Szczecin

nie

_________________
...let's get it started...

Samochody ciężarowe, części - MAN, Scania, Volvo, Mercedes i inne.


Post Wysłano: 23 mar 2011, 16:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 cze 2010, 10:24
Posty: 72
GG: 0
Samochód: Hulajnoga

Cytuj:
Cytuj:
Orientuje się ktoś może ja sie taki nip wyrabia jeśli się nigdzie nie pracowało i nie pracuje ????
W urzędzie skarbowym. Nie ma znaczenia czy już pracowałeś, czy jeszcze nie.
Cytuj:
bo w pracy to chyba pracodawca załatwia te papiery, a indywidualnie ????
To Ty musisz sobie to załatwić.
Cytuj:
Wchodzisz, składasz wniosek i wychodzisz czy mogą robić jakieś problemy.
Najlepiej wybrać sobie odpowiedni wniosek, wypełnić prawidłowo w domu i złożyć. Problemy mogą być jedynie jak coś wypełnisz źle, bo będzie pewnie musiał od nowa wypełniać. Nie jest to jakoś specjalnie skomplikowane.
To nie jest takie proste, jak to sobie piszesz. ;)

Mam pytanie do kolegów, którzy załatwili sobie NIP, a wcześniej nie pracowali: do pani z okienka lepiej przyjść z kwiatami, czy bombonierą, bo dzisiaj byłem na pusto i zostałem w tak dyplomatycznie piękny sposób stamtąd wyp********* na pysk, że do tej pory nie mogę wyjść z podziwu. :D

Czytałem w necie, że jak się nie ma "rekomendacji" od pracodawcy, to robią problemy, ale do kobiet nie trafiała żadna argumentacja. Zapytałem się, że niby jak mam zostać podatnikiem, skoro bez karty mnie "nikt" nie przyjmie, a do niej potrzeba NIPu, to mi powiedziała, że "nie wiem" i pogadali. :D Od biedy się dowiedziałem, żebym sobie spróbował konto założyć, to "może wtedy".

Jak składaliście te wnioski, to mieliście konta, czy nie? Myślicie, że to coś da? Ewentualnie znacie jakąś dobrą markę czekoladek, żeby to można było obejść inaczej? :D

*Wniosek [NIP-3] był chyba dobrze wypełniony, bo go przewracała po parę razy wte i wewte i do niczego się nie doczepiła, ino do tego, że "se przyszedłem tak sam z siebie, a nie pracuję". :(


Post Wysłano: 23 mar 2011, 18:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Mam pytanie do kolegów, którzy załatwili sobie NIP, a wcześniej nie pracowali: do pani z okienka lepiej przyjść z kwiatami, czy bombonierą, bo dzisiaj byłem na pusto i zostałem w tak dyplomatycznie piękny sposób stamtąd wyp********* na pysk, że do tej pory nie mogę wyjść z podziwu. :D
Yyy... Nie chcą dać Ci NIPu :?:
Żeby podjąć pracę trzeba mieć NIP więc niech panie w okienku nie pierniczą głupot. Pójdź do nich daj wniosek i powiedz że czekasz na NIP. A jak nie to niech Ci powiedzą jakich warunków nie spełniasz. Później ewentualnie poproś o podstawę prawną.

A co do bombonierek to sam sobie kup i zjedz. To jest ich zakichany obowiązek Tobie pomóc...

Chociaż w urzędach skrabowych chyba nie do końca to rozumieją. Jak ja byłem to też koleś mi ciśnienie podniósł. Pytał od kiedy jestem zameldowny w obecnym miejscu, mówię mu że nie wiem bo byłem mały jak się przeprowadziłem i pytam czy mogę podać przybliżoną datę. A on nic nie powiedział tylko dalej pyta od kiedy tam mieszkam. I tak ze 3 razy. Jakiś kompletny kretyn. Powiedziałem na odczepnego przybliżoną datę...


Post Wysłano: 23 mar 2011, 18:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2011, 17:02
Posty: 207
GG: 11
Samochód: Opel
Lokalizacja: Papenburg/Niemcy

Problemy z NIP-em :shock:

Nie no, to już przegięcie. Wniosek o NIP składałem jak tylko skończyłem 18lat. Nikt nie robił problemów, a numer NIP przysłali mi pocztą, także nie musiałem się fatygować osobiście


Post Wysłano: 23 mar 2011, 19:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 cze 2010, 10:24
Posty: 72
GG: 0
Samochód: Hulajnoga

No nie chcą dać. Kobieta cały czas mówiła, że NIP przysługuje TYLKO podatnikowi, a że ja nie płacę to nie powinienem go mieć. Mówiła, że mój wniosek może przyjąć, ale z miejsca obiecała mi, że przyjdzie odmowa. [Myślicie, że ta groźba była realna? :lol: Kto się zajmuje rozpatrywaniem tych wniosków, przyjmujący, czy potem ktoś inny?] Może tu właśnie zawaliłem i powinienem to jednak zostawić. :/ Jedyne, co mi się udało wyżebrać, pielgrzymując z okienka do okienka i po wszystkich wielmożnych jegomościach kierownikach, że żebym se konto założył i wtedy będą witać mnie trochę mniej wrogo. :)


Post Wysłano: 23 mar 2011, 21:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Ja miałem konto założone, ale nigdzie go nie podawałem, a już na pewno nie do urzędu skarbowego.

Coś musiałeś pomieszać, albo w Twoim urzędzie pracują ludzie niepełnosprawni umysłowo.


Post Wysłano: 04 kwie 2011, 21:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2009, 19:09
Posty: 72
GG: 6960608
Samochód: Audi A3
Lokalizacja: ChoRzów BatoRy

Witam. Mam pytanie, a mianowicie tata dzisiaj wyjechał o 6:04, kończąc zrobił wydruk i na wydruku pisze, że wystartował 4:04 i pisze, że jest to czas UTC(tak mi tata powiedział przez telefon), ale nie pisze nic o aktualnym czasie tylko te UTC. Może w takiej sytuacji doczepić się ITD o godziny nocne, bo ojciec ma napisane, że godziny nocne ma bodajże od 21:00 do 5:00. Albo inaczej można to zmienić w tachografie, żeby pokazywało rzeczywisty czas na wydrukach?

_________________
Kat. B - 18.02.2011r.


Post Wysłano: 10 kwie 2011, 15:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Witam. Mam pytanie, a mianowicie tata dzisiaj wyjechał o 6:04, kończąc zrobił wydruk i na wydruku pisze, że wystartował 4:04 i pisze, że jest to czas UTC(tak mi tata powiedział przez telefon), ale nie pisze nic o aktualnym czasie tylko te UTC. Może w takiej sytuacji doczepić się ITD o godziny nocne, bo ojciec ma napisane, że godziny nocne ma bodajże od 21:00 do 5:00. Albo inaczej można to zmienić w tachografie, żeby pokazywało rzeczywisty czas na wydrukach?
W tachografie musi być ustawiony czas lokalny. Na wydrukach masz zawsze UTC. Inspektorzy sami sobie odejmą/dodadzą odpowiednie godziny na podstawie kraju, w którym firma ma siedzibę.

Nie wiem tylko, co twoje pytanie ma wspólnego z tematem wątku ;)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 11 kwie 2011, 23:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2010, 19:43
Posty: 19
GG: 0
Samochód: szukam pracy

Witam kolegów może moje pytanie już było ale ja nie umiałem znaleźć odpowiedzi i pytam was. Sprawa wygląda następująco w firmie jeżdżę zestawem na kartę i rano gdy przychodzę do pracy samochód jest już załadowany przez magazynierów którzy pracują na nocną zmianę ja rozwożę towar i po powrocie zostawiam pusty samochód na magazynie a gdy magazynierzy na nocną zmianę znowu mnie ładują na drugi dzień i moje pytanie jest związane z tym że magazynierzy przejeżdżają samochodem z po hali by go załadować i odstawiać i ja po powrocie z trasy wyciągam kartę a oni jeżdżą bez kary a ja rano znowu wkładam kartę . Zaznaczę ze magazynierzy nic nie zaznaczają w tachografie . I moje pytanie czy dobrze robię wyciągając kartę a później wkładając , czy magazynierzy muszą coś wciskać albo czy ja muszę coś robić proszę o konkretną odpowiedz co i jak mam robić by itd się do mnie nie przyczepiło że mam coś źle opisane . Z góry dziękuj za udzielenie odpowiedzi


Post Wysłano: 12 kwie 2011, 8:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Jeżeli Cie nie ma w samochodzie, to nie ma prawa tam też być twojej karty. Więc dobrze robisz.

A magazynier teoretycznie powinien zaznaczyć opcję OUT :wink:


Post Wysłano: 12 kwie 2011, 9:09

Cytuj:
Jeżeli Cie nie ma w samochodzie, to nie ma prawa tam też być twojej karty. Więc dobrze robisz.
Karta kolegi może być w aucie cały czas. Przepisy tego nie zabraniają. Chodzi o to, że jak zostawisz, a ktoś się włamie do auta, to możesz się też pozbyć karty więc lepiej ją zabierać ze sobą.

W tym konkretnym przypadku oczywiście prawidłowe jest wyjęcie karty, ponieważ ktoś inny jeździ autem w trakcie, kiedy kierowca ma odpoczynek dobowy.


Post Wysłano: 12 kwie 2011, 14:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
Karta kolegi może być w aucie cały czas. Przepisy tego nie zabraniają.


Karta nie może być w tachografie, jeżeli ktoś inny prowadzi pojazd, np. magazynier :wink:


Post Wysłano: 12 kwie 2011, 15:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

No ale to oczywiste jest, przecież jak nawet ją zostawi, a ktoś w tym czasie pojedzie, choćby tylko magazynier to czas jazdy rozpocznie się i jazdy, chyba raczej to by było na niekorzyść kierowcy właściciela owej karty. Kartę zabierać ze sobą, bo nic mądrego nie przemawia aby ją tam zostawiać.

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 14 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 112 13 14 15 1644 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: