Strona 10 z 54 [ Posty: 1076 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 1254 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 maja 2011, 0:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 833

Po tych ostatnich zdjęciach w sumie nie zapowiada się jednak na tragedię. Niby przez tę "panterkę" nie można na razie za wiele oceniać, ale na pewno lepiej można wnioskować ostateczny wygląd i charakter nowego produktu Mercedesa, niż po płaskiej, sfotografowanej aparatem kartce papieru.

Ciekawi mnie tylko jeden fakt - skąd w ów prasie zdjęcia odkrytego lakieru, skoro dalej auta poruszają się w kamuflażu. Nawet gdyby były z toru testowego, to mniemam że i tak pojazd byłby oklejony. Mercedes pewnie do samej premiery nie zdradzi wyglądu nowego pojazdu, więc opcja bez oklein jest chyba wykluczona..*

* wieem wiem, knuję zdradzieckie teorie :mrgreen:


Post Wysłano: 09 maja 2011, 13:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Ciekawi mnie tylko jeden fakt - skąd w ów prasie zdjęcia odkrytego lakieru, skoro dalej auta poruszają się w kamuflażu. Nawet gdyby były z toru testowego, to mniemam że i tak pojazd byłby oklejony. Mercedes pewnie do samej premiery nie zdradzi wyglądu nowego pojazdu, więc opcja bez oklein jest chyba wykluczona..*
Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale poprę się kilkoma przykładami a rynku aut osobowych. Jak trwały testy nowego CLS lub nowej A8-mki (oba auta miały identyczny kamuflaż jak Actros) to już w internecie pojawiały się foto tych aut w wersji "cywilnej" czyli bez kamuflażu nawet pół roku przed premierą. Co lepsze auta na tych fotkach nie różniły się od finalnych wersji a ludzie spekulowali, że to pewnie wizja, która jak się później okazało nie została zmieniona w finalnej formie.
Cytuj:
Cytuj:
Dokładnie jak mam wrażenie, że w nowym MS będzie leciutki tunel lub jakieś inne rozwiązanie zatrzymujące brud.
:lol: wybacz ale większej głupoy nie czytałem tutaj dawno, co ma brud do tunelu. Jak chceż mieć czysto w aucie to buty zostawiasz na stopniu, lub obok siedzenia, kładzesz ściereczkę, na której zostawiasz buty. Płaska podłoga to bardzo wygodne rozwiązanie, np wedle MANa TGA/TGX XXL jest wiele wygodniejsze mieszkanie.
Wybaczam :D Być może, źle sprecyzowałem o co mi chodzi. Na rynku mamy 3 auta, które mają płaską podłogę. Actros. Magnum i Stralis AS. Actrosem nie było mi dane podróżowanie, Magnum jak najbardziej. Przy płaskiej podłodze jak nie masz gdzie schować butów szczególnie zimą, wychodzisz na dwór a potem wracasz do ciepłej kabiny to nawet jak otrzepie się buty ze śniegu to i tak zawsze jakaś tam papka po nich zostanie w kabinie. W aucie które ma płaską podłogę tego brudu może być więcej na środku kabiny jak w ciężarówce z tunelem. W Magnum mieliśmy chodniczki pod nogami jednak zdarzały się sytuacje, że podczas jazdy kiedy kabina lekko się pochylała roznosiło się to po kabinie, nie twierdzę, że tak jest w Actrosie bo swoje doświadczenia oparłem na Magnum. W Iveco podoba mi się to takie wcięcie przy nogach kierowcy i pasażera co pełni rolę izolatora i takie coś mogłoby być np. w nowym Actrosie.


Widzieliście nowy filmik promujący Actrosa? widać na nim min. nowy komputer pokładowy?(raczej navi) i kawałek faktury deski rozdzielczej, która wyglądem przypomina mi tą miękką stosowaną w autach osobowych. Nie wiem czy jakaś ciężarówka posiada ową fakturę i gdyby się okazało, że nowy Actros taką będzie posiadał to może w końcu wykonanie kokpitu ciężarówki upodobni się do aut osobowych.

Kilka fot, które udało mi się przechwycić z nowego filmiku:
Obrazek
Obrazek

Chyba zgłębiłem wygląd nowego Actrosa, użyłem do tego celu programu przechwytującego klatki z filmu oto rezultaty:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Czy coś wam to przypomina? proszę bardzo:
Obrazek
Tak więc wg. mnie znamy na 90% wygląd nowego Actrosa.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 09 maja 2011, 21:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Nie wiem co napisać. Po zwiastunie szczena opadła.
Coolio do spowiedzi!

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 09 maja 2011, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Wg mnie fotki nowego Actrosa zamieszczone w niemieckim czasopiśmie pochodzą z planu kręconej kampanii promocyjnej nowej ciężarówki. Stąd na drugim foto widać kolesi robiących coś przy aucie i drabinkę po drugiej stronie. Nawet kolory obydwu aut się pokrywają (tego z gazet oraz tego na spocie) Tak więc mam pewność jak będzie wyglądał nowy twór.
Obrazek
Mi się nawet podoba poza tym wcięciem w zderzaku, które nijak ma się do całości. Nowy Actros faktycznie wyznaczy, zdefiniuje na nowo słowo ciężarówka. Jeśli moje przypuszczenia co do jakości wykonania się potwierdzą bo tak to wygląda to nowy Merc po prostu zmasakruje wszystko co do tej pory jeździło. Wiadome prędzej czy później kabiny osiągną maksymalne określone wartości w Europie czego przykładem będzie Actros, ale strach pomyśleć jak tym tropem pójdzie a na pewno pójdzie DAF, MAN i Scania. Do tego grona dołączy w 2014 roku całkowicie nowy Stralis, który będzie miał sporo większą kabinę a za projekt wnętrza będzie odpowiadał człowiek, którego praca przyczyniła się do powstania nowego wnętrza liftingowej Scanii R!. Tak więc kolejne lata będą grube, dosłownie i w przenośni. Przypuszczam, że za dwa trzy lata nikt już się nie będzie jarał Actrosem, ale nowymi jeszcze większymi, jeszcze lepszymi konstrukcjami bo konkurencja spać nie będzie, jednak Actros zostanie zapamiętany jako prekursor.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 10 maja 2011, 18:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2010, 12:11
Posty: 406
GG: 6451835
Samochód: Crafter
Lokalizacja: Strzegom/Jaroszów [DK5]

No, a ja niestety nie podzielam zachwytu niektórych nad designem. O ile wnętrze rzeczywiście może wnieść powiew świeżości w branży, o tyle wygląd tego auta mi się najzwyczajniej na świecie nie podoba. Z zewnątrz jedynie z profilu jest interesujący, dolna część zderzaka też ładnie zaprojektowana. Jednak te lampy i grill.. Nie, nie - zdecydowanie mi nie podchodzi. Szczególnie razi w oczy ten wielki grill ze znaczkiem wielkości patelni. Gdyby był mniejszy i lampy jakieś prostsze - wtedy tak. :)
No, ale to oczywiście tylko moja opinia. Niektórym może się podobać.
Liczę jednak na Volvo, czekam co zaprezentują. :D

_________________
ford transit/volvo fh.


Post Wysłano: 10 maja 2011, 21:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 gru 2010, 17:01
Posty: 15
GG: 3526010
Samochód: Man,Mercedes
Lokalizacja: Chelm

Zepsuli w nim ten grill poza tym jest ładny mam nadzieje że dopracują skrzynią biegów bo w mp3 narzekają na nią ciekawe co w środku zmienili

_________________
Dużo czytam mało pisze :)


http://kendzior.picturepush.com/
Moja fotogaleria


Post Wysłano: 11 maja 2011, 23:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

A mnie martwi coś z dziedziny funkcjonalności - jeden schowek boczny :| No chyba że w jego środku zastosowali jakąś sztuczkę nad oddzielenie warsztatu od szafki na ciuchy :mrgreen:


Post Wysłano: 12 maja 2011, 8:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Być może ten fragment pod schowkiem przy nadkolu też jest otwierany.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 12 maja 2011, 12:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Cytuj:
i Stralis AS.
W Stralisie nie ma tunelu? Dziwne, bo w pierwszej generacji był. Z drugą nie miałem do czynienia.


Post Wysłano: 12 maja 2011, 21:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
i Stralis AS.
W Stralisie nie ma tunelu? Dziwne, bo w pierwszej generacji był. Z drugą nie miałem do czynienia.
Jest takie wgłębienie na nogi.


Post Wysłano: 12 maja 2011, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2010, 11:43
Posty: 181
GG: 24570715

Cytuj:

Jest takie wgłębienie na nogi.
A może wypukłość na tunel? :D

Z tymi schowkami to nie sądzę by zmniejszyli ich pojemność w stosunku do MP3.


Post Wysłano: 14 maja 2011, 22:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sie 2005, 21:26
Posty: 227
Samochód: DAF
Lokalizacja: Bolesławiec

Rozmawiałe wczoraj ze sprzedawcą MB mówił że autko jest totalnie nowe nowe materiały kabiny megaspace nadal będą płaskie,totalnie zmienione auto ale pare rzeczy będzie ze starego actrosa,kabina w środku ma być dużo większa.Osobiście do swojej firmy zakupie to aut gdy tylko cennik wejdzie na światło dzienne

_________________
Rogo Logistic


Post Wysłano: 14 maja 2011, 22:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Jest takie wgłębienie na nogi.

Idąc tym rozumowaniem, we wszystkich autach jest płaska podłoga z wgłębieniem na nogi. :lol:


Post Wysłano: 15 maja 2011, 13:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Cytuj:
Cytuj:
Jest takie wgłębienie na nogi.

Idąc tym rozumowaniem, we wszystkich autach jest płaska podłoga z wgłębieniem na nogi. :lol:
Nie. Najpierw zobacz - później pisz. Jest inaczej, niż w innych autach.


Post Wysłano: 15 maja 2011, 13:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Jak dla mnie to zwykły tunel, na dodatek dosyć wysoki.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 15 maja 2011, 18:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Jest takie wgłębienie na nogi.

Idąc tym rozumowaniem, we wszystkich autach jest płaska podłoga z wgłębieniem na nogi. :lol:
Jest inaczej, niż w innych autach.
Otóż to, tunel ten jest inny niż w podobnych konstrukcjach stąd można zaliczać to auto do rodziny z płaską podłogą.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 15 maja 2011, 20:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 833

Przerywając tę dyskusję niedotyczącą specjalnie nowego auta z pod znaku gwiazdy, jutro ma się ukazać kolejny filmik promocyjny. Miejmy nadzieję, że dłuższy od poprzedniego i uchylający nieco większy rąbek tajemnicy ;)


Post Wysłano: 15 maja 2011, 20:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1613
GG: 1
Samochód: osobowy

A mnie ciekawi jasny kolor deski rozdzielczej... Czyżby nowy actros był dostępny z wykończeniem wnętrza w beżu?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 15 maja 2011, 21:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 gru 2007, 21:07
Posty: 258
GG: 2578718
Lokalizacja: Lublin

Cytuj:
A mnie ciekawi jasny kolor deski rozdzielczej... Czyżby nowy actros był dostępny z wykończeniem wnętrza w beżu?
Podejrzewam, że będzie podobnie jak z nową Erką, czyli klient będzie mógł sobie wybrać kolorystykę wnętrza (w Scanii jest ich 4).

_________________
Scania V8 Power


Post Wysłano: 15 maja 2011, 21:49

Cytuj:
Coolio do spowiedzi!
Coolio pewnie jeszcze na szkoleniu albo póki co tajemnica handlowa go trzyma ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 10 z 54 [ Posty: 1076 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 1254 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: