Strona 16 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 114 15 16 17 1844 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 maja 2011, 11:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sty 2009, 23:24
Posty: 463
Lokalizacja: Ryki

Cytuj:
Nie wiem czy to prawda czy plotka, ale mając nawet kat. B można "podobno" wyrobić KK.
Niektóre dostawczaki mają tacho pomimo tego, że są zarejestrowane do 3,5 T i można je prowadzić na kat. B prawa jazdy. Podobnie zresztą z busikami.
Więc to nie może być plotka :D


Post Wysłano: 20 maja 2011, 14:45

Cytuj:
Nie wiem czy to prawda czy plotka, ale mając nawet kat. B można "podobno" wyrobić KK.
Minimum kat. C.


Post Wysłano: 25 maja 2011, 15:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2011, 8:47
Posty: 15
GG: 0

Witam,
Takie pytanie, pewno juz było przerabiane ale nie znalazłem odpowiedzi.

Mam CE i nową z tego roku kartę kierowcy. Ale robię D. Czy muszę robić nową kartę po zrobieniu kat. D ??

Dzięki za szybka odpowiedź.


Post Wysłano: 29 maja 2011, 16:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 cze 2007, 17:42
Posty: 57
GG: 0
Lokalizacja: Płock

Witam
Mam takie pytanko. Czy do wniosku o kartę kierowcy trzeba dorzucić oryginalne potwierdzenie przelewu pieniędzy, czy ksero kopię? Dołączaliście ksero kopię czy oryginał?


Post Wysłano: 29 maja 2011, 18:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lip 2010, 13:25
Posty: 5
GG: 392072
Samochód: Scania 124L 420
Lokalizacja: Chojnice

Mają napisane na stronie, że można dołączyć kopię dowodu wpłaty w skali 1:1. Sam tak właśnie zrobiłem.


Post Wysłano: 29 maja 2011, 18:58

Cytuj:
Witam,
Takie pytanie, pewno juz było przerabiane ale nie znalazłem odpowiedzi.

Mam CE i nową z tego roku kartę kierowcy. Ale robię D. Czy muszę robić nową kartę po zrobieniu kat. D ??

Dzięki za szybka odpowiedź.
Kartę kierowcy wyrabiasz w przypadku, gdy:
Zmieni Ci się numer prawa jazdy
Wygaśnie Ci ważność K-K


Post Wysłano: 29 maja 2011, 23:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 cze 2007, 17:42
Posty: 57
GG: 0
Lokalizacja: Płock

Cytuj:
Mają napisane na stronie, że można dołączyć kopię dowodu wpłaty w skali 1:1. Sam tak właśnie zrobiłem.
#
kopia dowodu wniesienia opłaty za wydanie karty
a) kserokopia w skali 1:1,
b) kolor papieru biały, format A4;

i tak też zrobiłem. Zrobiłem ksero tego dowodu wpłaty i wrzuciłem te ksero do koperty i wysłałem im to, i nie będzie z tym problemów?
Oryginalne potwierdzenie z poczty o wpłacie mam przy sobie w razie jakichkolwiek nieporozumień.


Post Wysłano: 01 cze 2011, 0:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
Cytuj:
Mają napisane na stronie, że można dołączyć kopię dowodu wpłaty w skali 1:1. Sam tak właśnie zrobiłem.
#
kopia dowodu wniesienia opłaty za wydanie karty
a) kserokopia w skali 1:1,
b) kolor papieru biały, format A4;

i tak też zrobiłem. Zrobiłem ksero tego dowodu wpłaty i wrzuciłem te ksero do koperty i wysłałem im to, i nie będzie z tym problemów?
Oryginalne potwierdzenie z poczty o wpłacie mam przy sobie w razie jakichkolwiek nieporozumień.

Też tak zrobiłem i po 3 tygodniach przysłali karte, więc nie ma problemu.


Post Wysłano: 02 cze 2011, 12:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Cytuj:
Kartę kierowcy wyrabiasz w przypadku, gdy:
Zmieni Ci się numer prawa jazdy
Wygaśnie Ci ważność K-K
Załóżmy, że w tym miesiącu kończy mi się ważność KK i wyrabiam nową, ale za kolejne 2-3 miesiące upływa mi w PJ termin ważności psychotechniki i KW, wymieniam plastik i automatycznie zmienia mi się numer. Wtedy też muszę wymienić KK? Trochę pozbawione to sensu.

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Post Wysłano: 02 cze 2011, 14:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2011, 14:01
Posty: 184
Samochód: Partner 1.6 HDI, MB Coupe 3.0 24V
Lokalizacja: Wasilków

Cytuj:
Załóżmy, że w tym miesiącu kończy mi się ważność KK i wyrabiam nową, ale za kolejne 2-3 miesiące upływa mi w PJ termin ważności psychotechniki i KW, wymieniam plastik i automatycznie zmienia mi się numer. Wtedy też muszę wymienić KK? Trochę pozbawione to sensu.
Numer PJ nie zmienia się, jeśli nie zmieniłeś adresu zameldowania, lub nie zmienił się organ wydający PJ.

_________________
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma...


Post Wysłano: 02 cze 2011, 14:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

A to zwracam honor w takim razie. Pokiełbasiło mi się z numerem tym co jest pod kodem kreskowym na odwrocie. :)

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Post Wysłano: 28 cze 2011, 17:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 cze 2011, 17:05
Posty: 14
GG: 7868770
Lokalizacja: Zamość\Europa

Na wstępie chcę powitać wszystkich:

a jak jest gdy:

Miałem polskie prawko A, B, C, E
W 2009r wymieniłem na Londyńskie -takie wymogi firmy - jeździłem tam 2lata
Od stycznia 2011r jestem w PL - ale Mam dalej angielskie prawko, nie wiem czy wrócę do pracy w Anglii, na razie nie wiem..

Chce wyrobić sobie Kartę kierowcy, bo jest dużo więcej teraz ciągników z elektronicznym tacho
a moje pytania są takie:

1. Czy mogę wyrobić kartę kierowcy w PL na angielskie prawko ?
2. Czy jak wyrobię na angielskie prawko kartę - to czy później będzie ważna ta karta jak zmienię prawko na polskie?
3. Czy mogę w Polsce jeździć zawodowo C+E na Brytyjskim prawku - bo ważne jest do 2019r. - czy muszę zmienić bo pracuję w PL?

dziękuję za cenne i pomocne informacje
pozdrawiam

_________________
od 1993r A, B
od 1995r C, CE

od 2006r operator wózków jezdnych

od 2007r na wyspach
od 2009r prawko brytyjskie A, B, BE, B1, C, CE, C1, C1E, f, k, p

od 2011r prawko polskie już czekam na wymianę i Europa czeka..


Post Wysłano: 02 sie 2011, 17:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2011, 20:56
Posty: 124
GG: 211681
Samochód: Megane III GT, Mazda 323 for USA :)

Cytuj:
Witam kolegów ja już trochę się pogubiłem z tą kartą kierowcy i wolę zapytać dla świętego spokoju a mam takie pytanie odnośnie czy mogę wyrobić k.k a posiadam prawo jazdy kat.C z 2007 roku i teraz ostatnio zdałem egzamin C+E ale właśnie mi o to chodzi że na odbiór prawka będę czekał ok 2 - 3 tygodni i tyle samo na kartę a szkoda mi czasu bo w tym czasie też mogę wyrobić zy była kartę kierowcy bo tylko prawko i kartę i do pracy .Tylko składając wniosek to wpisuje prawo jazdy kat.b,c a posiadam c+e ale jeszcze nie w prawo jazdach i tak samo jest z kopia prawka do wniosku .Proszę o poradę czy mam poczekać na wydanie prawka czy śmiało robić K.K w tym czasie
podczepiam się :)
Mam C (odbierałem prawko z kategorią), bez określonego czasu uprawnień, zapisany jestem na egzam C+E i kwalifikacje

Karta Kierowcy ma ważność równy ważności uprawnień - skąd ta data się bierze? z prawka? zatem skoro nie mam wbitego tego w prawo jazdy nie mogę jeszcze się ubiegać o KK?
czy ważność KK te '5 lat, jednak nie dłużej niż ważność uprawnień' zależy tylko i wyłącznie z wpisu w prawko, i na samym druku KK ważności badań nie wpisują?

Trochę zakręciłem, badania i tak mam ważnie do końca czerwca (robiłem je trochę prędzej) moge wyrobić sobie KK już teraz przed zdaniem C+E i kwalifikacji i będzie ona ważna po uzyskaniu nowych uprawnień??

_________________
B-'01A-'08C-06.'11
C+E-08.'11 KW przysp.10.'11
http://www.MuzeumKomorek.pl


Post Wysłano: 02 sie 2011, 19:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sty 2009, 23:24
Posty: 463
Lokalizacja: Ryki

Teraz jak zdasz CE, to zmieni Ci się data wydania PJ, ale nr pozostaje ten sam. De facto na wniosku o kartę kierowcy trzeba podać datę wydania i ważności PJ, bo np. jak teraz mamy 2011 rok, a ważność miałbyś do 2013, to KK wydadzą do 2013. Jest ona ważna na 5 lat, ale nie dłużej jak ważność PJ. Poza tym, każde "zawodowe" prawko jest terminowe, niby można śmigać na wszystkich kat., ale jak to już ktoś kiedyś powiedział, tylko wożąc meble do domu.

A na KK nie ma nic o ważności PJ. Chyba że jest to zakodowane i wychodzi później w praniu.


Ja zrobiłem tak jak Ty teraz, wniosek wysłałem tydzień temu, 26.07 i dane wpisałem ze starego prawka. Teraz robię KW i też później będę zmieniał prawko na nowe. A KK pozostanie ze starymi danymi. .

PS. Na tą kartinę rzeczywiście trzeba czekać 26 dni roboczych, czy są wyjątki, że przychodzi wcześniej??


Post Wysłano: 03 sie 2011, 9:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sie 2011, 9:04
Posty: 1
GG: 0
Samochód: uaz

Witam mam pytanie odnośnie zgłaszania kradzieży karty do tachografu . Na stronie jest tylko e mail i fax a nie ma zadnego formularza do wypełnienia na infolinie niestety nie da sie dodzwonić wiec jest spory problem. proszę o wytłumaczenie krok po kroku jak i gdzie zgłosić kradzież karty do tacho co wysłać i gdzie. Karta została ukradziona a nie chce wyrabiać następnej poprostu chce zgłosić kradzież zeby niepowołana osoba jej nie używała . Prosze o szybką odpowiedz


Post Wysłano: 04 sie 2011, 12:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1359
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
Witam mam pytanie odnośnie zgłaszania kradzieży karty do tachografu . Na stronie jest tylko e mail i fax a nie ma zadnego formularza do wypełnienia na infolinie niestety nie da sie dodzwonić wiec jest spory problem. proszę o wytłumaczenie krok po kroku jak i gdzie zgłosić kradzież karty do tacho co wysłać i gdzie. Karta została ukradziona a nie chce wyrabiać następnej poprostu chce zgłosić kradzież zeby niepowołana osoba jej nie używała . Prosze o szybką odpowiedz
Najlepiej chyba bedzie jak pojdziesz na policje zgłosisz kradzież dostaniesz pewnie jakieś zaświadczenie zrób skan tego i wyślij na meila.

_________________
Hello boss! Majkel...
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 08 paź 2011, 9:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2008, 10:43
Posty: 54
GG: 3512373
Samochód: Scania R500 V8

Powitać...
Mam takie jedno pytanko:

Czy w przypadku utraty karty i zrobienia jej duplikatu stara karta która zaginęła będzie czytana i można użytkować normalnie?? Czy po prostu można ją wyrzucić??

_________________
Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie

PRECZ Z KOMUNĄ!!


Post Wysłano: 08 paź 2011, 10:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3598
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
Czy w przypadku utraty karty i zrobienia jej duplikatu stara karta która zaginęła będzie czytana i można użytkować normalnie?? Czy po prostu można ją wyrzucić??
Jak można użytkować lub wyrzucać coś co zginęło? :lol:

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 08 paź 2011, 14:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2008, 10:43
Posty: 54
GG: 3512373
Samochód: Scania R500 V8

w przypadku gdyby się odnalazła...w moim przypadku zgubiłem cały portfel i żyje nadzieją że się odnajdzie

_________________
Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie

PRECZ Z KOMUNĄ!!


Post Wysłano: 10 paź 2011, 15:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sie 2011, 16:08
Posty: 48
GG: 1699214
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Police

Jak się znajdzie to zniszczyć bo Cię jeszcze posądzą o oszustwo.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 16 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 114 15 16 17 1844 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: