Strona 23 z 54 [ Posty: 1076 ] Przejdź na stronę Poprzednia 121 22 23 24 2554 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 sie 2011, 17:31
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1746
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Kurna juź nawet model zrobili ładnie wyląda w barwach Betza


Post Wysłano: 31 sie 2011, 9:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2007, 14:07
Posty: 74

http://www.youtube.com/watch?v=Mewo7quH ... re=related

Pierwszy raz widzę tak dobre rozwiązanie górne łóżko idealnie symetryczne dzięki poziomnicy :D całkiem całkiem nowy mercedes mnie do siebie przekonuje :mrgreen:


Post Wysłano: 31 sie 2011, 10:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Cytuj:
http://www.youtube.com/watch?v=Mewo7quH ... re=related

Pierwszy raz widzę tak dobre rozwiązanie górne łóżko idealnie symetryczne dzięki poziomnicy :D całkiem całkiem nowy mercedes mnie do siebie przekonuje :mrgreen:
http://trucks.mercedes-benz.com/new-act ... 2%C3%B3wna - tutaj masz więcej o nowym Actrosie. Filmiki po polsku. :wink:


Post Wysłano: 01 wrz 2011, 0:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Cytuj:
Po przeglądnięciu zdjęć z wnętrza nasuwają mi się takie wnioski:
1. Układ zegarów (a raczej stylistyka obudowy) kompletnie mi się nie podoba. Wiem, miało być podobnie jak w osobówce, ale dla mnie to trąci tandetą. Dlaczego, zamiast wskaźnika poziomu AdBlue nie zastosowali w to miejsce np. ekonomizera?
Rzecz gustu ale chyba żadna ciężarówka nie ma kolorowego wyświetlacza który byłby faktycznie jak te z auto osobowych. Ciekawy jestem jak ten wyświetlacz sprawuje się w pełnym słońcu. Jeśli zaś chodzi o ekonomizer to przecież jest on razem z obrotomierzem już w MPII (nie wiem jak było w MPI bo nie miałem przyjemności)
Cytuj:
2. Wnętrze w jasnym kolorze dodaje światła, sprawia wrażenie komfortu, przytulności i miejsca "przyjaznego" do odpoczynku. Pod warunkiem, że kierowca, który będzie nim jeździł nie będzie wyznawał zasady: kto się w gnoju urodził na sianie spał nie będzie.
Kwieciście ale nie do końca zrozumiale. Jest kilka możliwości kolorystycznych choć zasadniczy prosty podział jasno bądź ciemno. Chyba mało który szef dobiera kolor wnętrza pod kierowcę i tego czy ma do czynienia z "bakterią" czy Mr. Properem.
Cytuj:
3. Zastanawiające jest, jak będzie z komfortem na dolnej leżance - Mercedes w końcu pozbył się tej nieszczęsnej wnęki od czasów MP2.
W swoim MPII śpię na górze bo jest zdecydowanie wygodniej i choć wnęka mi nie przeszkadza na dole to z całą stanowczością przyznaję, że było tam zdecydowanie za mało miejsca. Jeśli zaś chodzi o MPIV to materac jest jakiś 7-strefowy o 11cm grubości i ma możliwość regulowania poziomu nachylenia jak i poziomowania w stosunku do przechyłu auta (podobno)
Cytuj:
4. Dźwignia po prawej stronie kierownicy (zmiana biegów itp) na zdjęciach z tymi srebrnymi wstawkami wygląda tandetnie. Mam wrażenie, jakby ta srebrna farba miała w niedługim czasie się złuszczyć.


Chyba masz jakieś uprzedzenia ogólnie do Actrosa, że takie rzeczy wyłuszczasz :) Jak będzie miało odpaść to odpadnie ale nie sądzę by Mercedes sobie pozwolił na jakieś tandetne użycie materiałów, reszta kwestia gustu.
Cytuj:
Odnośnie zewnętrznego malowania: "dwukolorowy" Actros - "jakiś tam kolor" i "tradycyjna" popiel Mercedesa na niektórych plastikach wywołuje wręcz niesmaczne wrażenie. Niestety, wiadomo, że jest to wersja finalna i nie ma co liczyć na poprawę. Zapewne pakiet aerodynamiczny w standardzie jest w tym popielatym kolorze natomiast malowanie może słono kosztować - czyżby celowy zabieg producenta/dealerów na dorobienie kilku EUR na malowaniu - chyba tak.
Każda firma ciągnie z tego kasę vide gówniane radia w nowych osobówkach które kosztują tyle co sprzęt z "kliniki dźwięku". Zgadzam się, że te auta z pomalowaną jedynie górną częścią kabiny wyglądają koszmarnie.

Podsumowując trochę się czepiasz a prawda jest taka, że nie Ty decydujesz tak do końca czym będziesz jeździł i jak auto będzie wyglądało tylko Twój szef a on zawsze najpierw liczy kasę a dopiero potem rozważa wygląd i ewentualne luksusy dla kierowcy. Pocieszające jest to, że jeśli już się na Actrosa zdecyduje to lista wyposażenia standardowego jest prawdopodobnie dużo bogatsza niż u konkurentów.

Upolowane w zeszłym tygodniu na niemieckiej A9 w drodze z fabryki. Wybaczcie jakość ale zdjęcie z trzęsącej się ręki jadąc w zwężce.

Obrazek
Obrazek

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 01 wrz 2011, 13:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2005, 12:42
Posty: 471
Lokalizacja: KACZOGRÓD

Z tą poziomicą to niezły patent, bo mało to razy widziało się ciężarówki na parkingu z klockiem pod kołem.

_________________
http://kubamich1-kubamich1truckmodelsfa ... gspot.com/


Post Wysłano: 02 wrz 2011, 12:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 gru 2009, 15:34
Posty: 2

Pierwsze zamówienie w Polsce już poszło :-)


Post Wysłano: 02 wrz 2011, 14:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1613
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Pierwsze zamówienie w Polsce już poszło :-)
Jaka firma złożyła to zamówienie?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 02 wrz 2011, 20:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Szybko poszli 2 dzień od możliwości składania zamówień :D

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 02 wrz 2011, 23:26

Cytuj:
Cytuj:
Po przeglądnięciu zdjęć z wnętrza nasuwają mi się takie wnioski:
1. Układ zegarów (a raczej stylistyka obudowy) kompletnie mi się nie podoba. Wiem, miało być podobnie jak w osobówce, ale dla mnie to trąci tandetą. Dlaczego, zamiast wskaźnika poziomu AdBlue nie zastosowali w to miejsce np. ekonomizera?
Rzecz gustu ale chyba żadna ciężarówka nie ma kolorowego wyświetlacza który byłby faktycznie jak te z auto osobowych. Ciekawy jestem jak ten wyświetlacz sprawuje się w pełnym słońcu. Jeśli zaś chodzi o ekonomizer to przecież jest on razem z obrotomierzem już w MPII (nie wiem jak było w MPI bo nie miałem przyjemności)
Mając na myśli ekonomizer mówię o analogowym wskaźniku chwilowego zużycia paliwa. A to o czym wspominasz (o ile dobrze się domyślam) to podświetlany aktywny zakres ekonomicznych obrotów dla danego obciążenia, już w jedynce to było, w desce "po liftingu".
Cytuj:
Cytuj:
4. Dźwignia po prawej stronie kierownicy (zmiana biegów itp) na zdjęciach z tymi srebrnymi wstawkami wygląda tandetnie. Mam wrażenie, jakby ta srebrna farba miała w niedługim czasie się złuszczyć.


Chyba masz jakieś uprzedzenia ogólnie do Actrosa, że takie rzeczy wyłuszczasz :) Jak będzie miało odpaść to odpadnie ale nie sądzę by Mercedes sobie pozwolił na jakieś tandetne użycie materiałów, reszta kwestia gustu.
Nie, dlaczego tak sądzisz? Jeździłem Actrosem "jedynką" przez 3 lata i nie miałem większych zastrzeżeń do niego. A to, że "wyłuszczam" takie rzeczy, jak rzeczona dźwignia i chrom to tylko moja subiektywna ocena tego, co widzę na zdjęciach.
Nie mogę przecież powiedzieć jak to auto się prowadzi, jaki jest komfort wypoczynku, jako, że ani w tym samochodzie nie siedziałem a już tym bardziej nie prowadziłem go. Dlatego też uważam za zasadne zwrócenie uwagi na takie "detale" skoro innych właściwości nie mogę ocenić.


Post Wysłano: 03 wrz 2011, 9:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 paź 2010, 9:27
Posty: 135
Samochód: VOLVO

jesli bylo to del...
w najnowszym wydaniu polskiego truckera jest artykul o przejazdzce nowym Actrosem.

_________________
"Nigdy nie stawaj się aż takim ekspertem, by przestać się dalej uczyć. Postrzegaj życie jako ciągłą naukę...


Post Wysłano: 03 wrz 2011, 18:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2009, 20:03
Posty: 2
GG: 7081280
Samochód: Mercedes Actros MP2
Lokalizacja: Szczecin

Obrazek


To zdjęcie zrobiłem 17 sierpnia koło muzeum Mercedesa i fabryki w Stuttgarcie. Sorki za jakość ale robione na rowerze.


Post Wysłano: 03 wrz 2011, 19:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 gru 2009, 15:34
Posty: 2

Cytuj:
Cytuj:
Pierwsze zamówienie w Polsce już poszło :-)
Jaka firma złożyła to zamówienie?
http://www.facebook.com/pages/Virnik/14 ... ?sk=photos


Post Wysłano: 03 wrz 2011, 20:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2084
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Chyba masz jakieś uprzedzenia ogólnie do Actrosa, że takie rzeczy wyłuszczasz :)
Nie wiem, może jesteś zakochany w Mercedesach, nawet nie obchodzi mnie to, nie podoba ci sie opinia Jester-a na temat MP IV, a ciekawe co byś powiedział na zdanie mojego kolegi (aktualnie jeździ Actrosem) "To wszystko to dalej pierd&&ony Robur..." :wink:

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 03 wrz 2011, 21:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2007, 11:01
Posty: 282
GG: 5123594
Samochód: Renault Master 150 dCi
Lokalizacja: Bytom [SY]

Cytuj:
Obrazek


To zdjęcie zrobiłem 17 sierpnia koło muzeum Mercedesa i fabryki w Stuttgarcie. Sorki za jakość ale robione na rowerze.
Jak dla mnie to on wygląda jakby się komuś przodem pod naczepę [wycenzurowano] za przeproszeniem...


Post Wysłano: 03 wrz 2011, 21:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Większość tutaj wychwala marki którymi jeździ, lub którymi ojciec się powozi...

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 03 wrz 2011, 21:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2011, 18:18
Posty: 260
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Obrazek


To zdjęcie zrobiłem 17 sierpnia koło muzeum Mercedesa i fabryki w Stuttgarcie. Sorki za jakość ale robione na rowerze.
Jak dla mnie to on wygląda jakby się komuś przodem pod naczepę [wycenzurowano]ł za przeproszeniem...
Myśl chłopie, zdjęcie z telefonu, jest rozmazane, a auto rozciągnięte przodem...

_________________
Recykling 1 tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, 26 500 litrów wody, od 2,3 m3 miejsca na składowisku śmieci, 320 litrów ropy, 24kg zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, 4200 kWh energii- jest to wystarczająca ilość energii, aby zasilić nią przeciętny dom przez 6 miesięcy !


Post Wysłano: 03 wrz 2011, 22:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1613
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Pierwsze zamówienie w Polsce już poszło :-)
Jaka firma złożyła to zamówienie?
http://www.facebook.com/pages/Virnik/14 ... ?sk=photos
Jak go odbierzecie to koniecznie fotki zrób :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 04 wrz 2011, 0:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Cytuj:
Cytuj:
Chyba masz jakieś uprzedzenia ogólnie do Actrosa, że takie rzeczy wyłuszczasz :)
Nie wiem, może jesteś zakochany w Mercedesach, nawet nie obchodzi mnie to, nie podoba ci sie opinia Jester-a na temat MP IV, a ciekawe co byś powiedział na zdanie mojego kolegi (aktualnie jeździ Actrosem) "To wszystko to dalej pierd&&ony Robur..." :wink:
Zakochany jestem jedynie w swojej żonie choć wielu tu wie, że jestem fanem aut Mercedesa a w szczególności zabytkowych. Jeśli zaś chodzi o ciężarówki to miałem przyjemności jeździć autami takich producentów jak Scania, Volvo, Mercedes, Man, Renault Magnum, Daf. Nie przejechałem nimi miliona kilometrów ale na podstawie tych które jednak nimi przejechałem wiem, że nie ma ciężarówki idealnej bo każda ma coś na plus ale i coś na minus i często te plusy i minusy się nie pokrywają w zależności od producenta.

A o koledze powiedziałbym, że jest burakiem i zapewne nigdy w życiu nie jeździł tym prawdziwym NRD'owskim Roburem :mrgreen:
Słabo cenię ludzi powielających jakieś chore stereotypy bo mimo, że cienię Mercedesa to nigdy nikomu nie powiedziałem, że jest on bezwzględnie lepszy od jakiejkolwiek innej ciężarówki a już w szczególności jeśli nią nie jeździłem osobiście.

Moja idealna ciężarówka to:
- wygląd Mercedesa
- fotel i regulacja kierownicy Scanii
- materiały wykończeniowe Mercedesa i Mana
- dolne łóżko Dafa
- górne łóżko Mercedesa
- schowki nad szybą Scanii
- schowki boczne Mercedesa
- kokpit - tego najnowszego Actrosa
- skrzynia biegów automat - Volvo
- skrzynia biegów manual - Scania 6 biegów
- komputer pokładowy Mercedesa
- nagłośnienie Scanii/Mercedesa + subwoofery Dafa
- lodówka Dafa
- silnik Scanii
- retarder Scanii

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 04 wrz 2011, 10:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2006, 2:00
Posty: 198
Samochód: szybki ;)
Lokalizacja: STWua

Cytuj:
Pierwsze zamówienie w Polsce już poszło :-)
Raczej pierwsze w woj. dolnośląskim ;)

_________________
MB :)


Post Wysłano: 04 wrz 2011, 10:40

Cytuj:
Cytuj:
Pierwsze zamówienie w Polsce już poszło :-)
Raczej pierwsze w woj. dolnośląskim ;)
Coolio czyżby pierwsze poszło od Ciebie :> :?:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 23 z 54 [ Posty: 1076 ] Przejdź na stronę Poprzednia 121 22 23 24 2554 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: