Strona 17 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 115 16 17 18 1944 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 paź 2011, 20:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 sty 2010, 16:03
Posty: 226
GG: 11516920
Samochód: DAF CF 440 Euro 6 Space Cab
Lokalizacja: Starzyny [SZA]

Dręczy mnie jedno pytanie.
Większość kierowców ode mnie w firmie gdzie pracuję nie wyciągają kart na weekend, kiedy auto stoi na bazie, tylko do sczytania co 28dni. Jedni biorą w tym przypadku "Urlopówki" inni nie :roll: Czy to jest poprawnie?
Ja osobiście wyciągam kartę jak zostawiam auto na weekend na bazie i jestem pewny, że robię dobrze i nikt do tego się nie przyczepi, oczywiście zaczynając pracę biorę tzw. "Kartę urlop".

_________________
Nie ma lipy, same dęby!
DAF XF 105 Super Space Cab - nie ma większego.
Lubię Actrosy... Wyprzedzać pod górę :mrgreen:


Post Wysłano: 17 paź 2011, 12:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sie 2011, 16:08
Posty: 48
GG: 1699214
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Police

Z tego co się orientuję to jeżeli nie pozostajesz w aucie na weekend to twoja karta też tam nie może pozostawać ale raczej służby się nie czepiają ponieważ jest zachowana ciągłość danych.


Post Wysłano: 20 paź 2011, 15:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 paź 2011, 12:33
Posty: 4
Samochód: Man

Witam. Mam pytanie poniewaz jestem swiezo upieczonym kierowca ciezkiego taboru i ciezko jest uzyskak gdzies max info dlatego prosze was o jak najszegolowsza odpowiedz.

Tak to by wygladalo:
Przychodze do firmy, mam czy biore kluczyki od auta ktore stoi na parkingu. I wlasnie tutaj moje pytanie - jakie czynnosci podejmuje z karta i tachografem. (przepraszam kazdego kto pomysli ze to nie ten dzial lub jak mozna tego nie wiedziec).

Teoretycznie to musze podjechac samochodem pod rampe zeby sie zaladowac, dajmy na to ze zaladunek trwa 1h. czy jak wsiadam do samochodu to wkladam karte i odpalam silnik czy moge najpierw odpalic silniik, podpapowac go i wylaczyc, wlozyc karte i odpalic. Podjazd pod rampe to czas pracy czy juz czas jazdy, zaladunek to chyba czas pracy czyli paczuszka. Co to jest ten dyzur, o co chodzi z tymi sierzantami.

Moze ktos uzna mnie za jakiegos idiote ale sorki tak ucza na tych kursach ze czlowiek i tak wychodzi z nich glupi.


Post Wysłano: 20 paź 2011, 16:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Poczytaj forum. Ten temat, jak i temat o czasie pracy. Tam masz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania :wink:


Post Wysłano: 20 paź 2011, 17:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 paź 2011, 12:33
Posty: 4
Samochód: Man

kurcze przegladalem forum ale nie moglem znalezc. mozesz podac choc gdzie to sie znajduje?


Post Wysłano: 22 paź 2011, 16:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
kurcze przegladalem forum ale nie moglem znalezc. mozesz podac choc gdzie to sie znajduje?

Nie żartuj....


Post Wysłano: 22 paź 2011, 20:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 cze 2010, 10:24
Posty: 72
GG: 0
Samochód: Hulajnoga

Z tym wkładaniem to różnie - możesz zaraz po zapaleniu albo po nabiciu powietrza. Auto bez karty może robić wszystko, tylko nie jeździć [chodzi mi o kontekst prawny, bo fizycznie pojedzie, ale będzie płakał, że nie ma karty]. Po włożeniu przy wpisie manualnym wybierasz NIE, a następnie wybierasz kraj rozpoczęcia. Jak tacho strawi kartę to możesz ruszać.

Co do operowania tachografem to są chyba tylko dwie szkoły:
1.) Ustawiamy tachograf zgodnie ze stanem faktycznym swoich działań. [praca - młotki; wszelkie czekania - koperta; a jak robisz 0.45 lub 9 lub 11 to łóżeczko; na kierownicę tcho cyfrowe się samo przełącza, jak ruszysz, więc tym się nie trzeba przejmować]
2.) Zawsze po zatrzymaniu auta dajemy pauzę. 8)

Ja to robię tak:
- wpadam do auta i go zapalam
- jak sobie pyrka, to spisuję sobie kilometry, resetuję licznik od ostatnio przejechanych kilometrów, przeglądam papiery, ustawiam gjepeesa, obchodzę auto i sprawdzam, czy wszystko pasi - generalnie upewniam się, czy jestem gotowy do drogi [to wszystko zajmuję z 10-15 minut, a nieraz już tak miałem, że akurat tyle mi do parkingu brakowało, więc lepiej mieć ten czas w zapasie]
- jak wszystko mam ogarnięte, to wkładam kartę i jak ją czyta to wpisuję sobie w mój kapowniczek czas startu. Jak tylko ją przemieli to na placu zostaje siwy dym i zwinięty asfalt 8)

Czas jazdy wlicza się w czas pracy, czyli jak np jedziesz 4.30 + 0.45 [pauza] + 4.30, to masz 9h jazdy, a 9.45 czasu pracy. Mam nadzieję, że chociaż te wszystkie normy czasowe na jazdę i pracę znasz. :wink:


Post Wysłano: 23 paź 2011, 14:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2011, 11:05
Posty: 6
GG: 0

Witam wszystkich.
Jestem tutaj nowy (dziś zarejestrowany) i dlatego mam pytanie.
W piątek zdałem prawko na kat. C. Od przyszłego tygodnia zaczynam kurs c+e oraz kwalifikację wstępną przyspieszoną i na pewno to trochę jeszcze potrwa. Dlatego pytam wszystkich, czy mogę już teraz mając zdany egzamin na C (ale bez odbierania prawa jazdy - robię c+e) wyrobić kartę kierowcy.
Serdecznie proszę o odpowiedzi na ten temat.


Post Wysłano: 23 paź 2011, 14:31

Cytuj:
Do wniosku o wydanie KARTY KIEROWCY składanego w formie pisemnej, dołącza się następujące załączniki odpowiadające następującym standardom:

Kopia awersu i rewersu prawa jazdy:
a) kserokopia w skali 2:1
b) na jednej stronie karty papieru formatu A4
c) kolor papieru biały

fotografia kierowcy:
a) rozmiar: 3,5cm x 4,5cm,
b) tło białe,
c) bez nakrycia głowy, bez ciemnych okularów, lewy półprofil lub na wprost,
d) podpisaną na odwrocie imieniem i nazwiskiem,
kopia dowodu wniesienia opłaty za wydanie karty
a) kserokopia w skali 1:1,
b) kolor papieru biały, format A4;


Post Wysłano: 23 paź 2011, 14:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sty 2009, 23:24
Posty: 463
Lokalizacja: Ryki

Kolego warunkiem uzyskania Karty Kierowcy jest dołączenie do wniosku o wydanie tejże karty kopii prawa jazdy, minimum kat. C.

PS. Ktoś mnie wyprzedził.


Post Wysłano: 23 paź 2011, 14:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2011, 11:05
Posty: 6
GG: 0

Dzięki za odpowiedź, znaczy się będę musiał czekać aż zrobię wszystko i wtedy prawo jazdy i kk.
I jeszcze jedno pytanie - czy słyszeliście coś na temat podwyżki opłat od przyszłego roku za wydanie kk.


Post Wysłano: 23 paź 2011, 17:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sty 2009, 23:24
Posty: 463
Lokalizacja: Ryki

Ja nie słyszałem.
Mogę jedynie dodać, że to od początku b.r. była podwyżka, ponieważ stawka VAT została podniesiona z 22 na 23% w tym przypadku.


Post Wysłano: 23 paź 2011, 18:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Karta kierowcy

184,50 PLN

http://tachograf.pwpw.pl/op%C5%82ata__k ... kk%29.html

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 31 paź 2011, 19:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2011, 19:05
Posty: 1
GG: 0

Witam, dopiero zaczynam przygodę jako kierowca i mam problem który nie daje mi spokoju, mianowicie prowadzę co kurs inne auto, ostatnio zostawiłem auto na firmie i dowiedziałem się że mam za kilka dni znowu nim jechać, wsiadam a tam na blacie leży wydruk z tacho gdzie zarejestrowana była "jazda bez karty" 6h dokładnie. Na wydruku znajduje się numer artykułu i wyjaśnienie że auto zostało ściągnięte po awarii do bazy to wszystko potwierdzone jest podpisem innego kierowcy. Pytanie czy mogę mieć przez to jakieś problemy w razie kontroli.


Post Wysłano: 31 paź 2011, 22:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
(...) wsiadam a tam na blacie leży wydruk z tacho gdzie zarejestrowana była "jazda bez karty" 6h dokładnie. Na wydruku znajduje się numer artykułu i wyjaśnienie że auto zostało ściągnięte po awarii do bazy to wszystko potwierdzone jest podpisem innego kierowcy. Pytanie czy mogę mieć przez to jakieś problemy w razie kontroli.
Jeśli pytasz, postaw na końcu zdania pytajnik :)

Nie będziesz miał żadnych problemów. Wydruk ten "inny kierowca" powinien zabrać do swoich papierów, to jemu będzie potrzebny w razie kontroli, nie Tobie. Ty, po prostu, w przypadku kontroli stwierdzasz oczywistą oczywistość, że nie masz pojęcia, co auto robiło w czasie, kiedy twoja karta siedziała u Ciebie w kieszeni, a Ty siedziałeś gdzieś daleko od tego samochodu :)

Kierowca ma udokumentować *swoją* historię pracy, nie auta.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 16 lis 2011, 12:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4070
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Dręczy mnie jedno pytanie.
Większość kierowców ode mnie w firmie gdzie pracuję nie wyciągają kart na weekend, kiedy auto stoi na bazie, tylko do sczytania co 28dni. Jedni biorą w tym przypadku "Urlopówki" inni nie :roll: Czy to jest poprawnie?
Ja osobiście wyciągam kartę jak zostawiam auto na weekend na bazie i jestem pewny, że robię dobrze i nikt do tego się nie przyczepi, oczywiście zaczynając pracę biorę tzw. "Kartę urlop".
Teoretycznie należy kartę mieć przy sobie, czyli wysiadając z auta ją zabierać.
Jednak żeby nie ganiać za Zaświadczeniem ja tez na weekendy zostawiałem kartę w aucie.

Organ kontrolujący nie przyczepi się do 1, ani do 2 wersji wydarzeń.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 17 lis 2011, 3:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lis 2011, 13:56
Posty: 8
GG: 0

Cytuj:
Kolego warunkiem uzyskania Karty Kierowcy jest dołączenie do wniosku o wydanie tejże karty kopii prawa jazdy, minimum kat. C.

PS. Ktoś mnie wyprzedził.
kolego, nie prawdą jest że warunkiem uzyskania karty kierowcy jest posiadanie min. kat. C. Ja jakoś dołączyłem kopię PJ tylko kat.B i KK do mnie dotarła. Nawet na wykładzie z tachografów, wykładowca powiedział nam że warto sobie wyrobić KK wcześniej bo się czeka ok. 1 miesiąca i warunkiem uzyskania jest posiadanie PJ dowolnej kategorii. Najważniejsze jest aby nr. PJ się nie zmienił - który się nie zmienia jeżeli nie zmieniamy wydziału komunikacji(adresu zameldowania). Pamiętajcie tylko o tym żeby nie składać wniosku o zmianę PJ na nowe (w przypadku dopisania nowych kategorii) w tym samym czasie co składacie wniosek o KK, ponieważ wystąpi błąd w systemie i prawdopodobnie dostaniemy odmowę. Pozdrawiam


Post Wysłano: 19 lis 2011, 12:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2011, 11:05
Posty: 6
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Kolego warunkiem uzyskania Karty Kierowcy jest dołączenie do wniosku o wydanie tejże karty kopii prawa jazdy, minimum kat. C.

PS. Ktoś mnie wyprzedził.
kolego, nie prawdą jest że warunkiem uzyskania karty kierowcy jest posiadanie min. kat. C. Ja jakoś dołączyłem kopię PJ tylko kat.B i KK do mnie dotarła. Nawet na wykładzie z tachografów, wykładowca powiedział nam że warto sobie wyrobić KK wcześniej bo się czeka ok. 1 miesiąca i warunkiem uzyskania jest posiadanie PJ dowolnej kategorii. Najważniejsze jest aby nr. PJ się nie zmienił - który się nie zmienia jeżeli nie zmieniamy wydziału komunikacji(adresu zameldowania). Pamiętajcie tylko o tym żeby nie składać wniosku o zmianę PJ na nowe (w przypadku dopisania nowych kategorii) w tym samym czasie co składacie wniosek o KK, ponieważ wystąpi błąd w systemie i prawdopodobnie dostaniemy odmowę. Pozdrawiam
To w końcu jak to jest? czy mając prawo jazdy kat b można wyrobić kk czy nie?
Ja w tej chwili mam pj z kat. b, w wordzie leżą moje dokumenty po zdanym w październiku egzaminie na C, a w grudniu zdaję egzamin c+e. Czy mogę już teraz wysyłać papieru o kk do PWPW? Czy muszę czekać, aż dostanę pj z nowymi kategoriami?


Post Wysłano: 19 lis 2011, 13:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lis 2011, 13:56
Posty: 8
GG: 0

kolego, z kąd wiesz że dokumenty są jeszcze w WORDZIE? Bo u mnie to word sam wysyła dokumenty do wydziału komunikacji, chyba że złożyłeś pismo żeby jeszcze nie wysyłali. Word nie wysyła papierów do pwpw tylko do wydziału komunikacji, a następnie wydział komunikacji do pwpw. Jeśli jesteś pewien że papiery są w Wordzie to spokojnie możesz składać wniosek o KK. Jeśli nie jesteś pewien, to proponuję najpierw wejśc na stronę http://www.kierowca.pwpw.pl wpisać swoje dane, no i jak nic nie będzie to jest ok.
2 WARIANT - papiery mogą być w twoim wydziale komunikacji, a akurat twój w.k. działa w ten sposób że jeśli nie wniesie się opłaty za wydanie prawa jazdy to nie wyśle danych do pwpw. Nie wiem czy zrozumiałeś moje wypowiedzi. Więc tak ogólnie - jeśli jesteś pewien że papiery są w wordzie to składaj wniosek o KK. :]


Post Wysłano: 19 lis 2011, 14:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2011, 11:05
Posty: 6
GG: 0

mam pewność, bo złożyłem w wordzie pismo, aby nie wysyłali papierów do wydziału komunikacji.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 17 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 115 16 17 18 1944 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: