Strona 23 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 121 22 23 24 2544 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 kwie 2012, 17:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2012, 13:13
Posty: 5
GG: 0
Samochód: MAN TGL

Cytuj:
Raczej nie możesz. Nawet, jeśli zostały Ci nadane uprawnienia, to i tak nie wiesz, jaka jest data wydania Prawa Jazdy, a to przecież musisz wpisać i dać kserokopię PJ.

Ja z kolejną głupią sprawą. Na kopercie nie dopisałem "STC". Ktoś tak miał? Przyjmą wniosek, czy odrzucą? Byłem przed chwilą na poczcie, ale list już wyfrunął do sortowni. :(
Uprawnienia mam nadane od 17.04 bo mam juz odebrane prawo jazdy z kat.c. Tyle tylko, ze w dniu odbioru PJ, zlozylem wniosek o uzupelnienie PJ o kwalifikacje. Jak prosilem, zeby mi wstrzymali wydawanie bo doniose kwalifikacje, to urzedas powiedzial, ze nie ma takiej mozliwosci. Teraz mam PJ bez wpisanych uprawnien i czekam az mi dadzą nowe z kodem. a zalezy mi na czasie bo byc moze od polowy maja bede mial robote. ale jak bede czekal na nowe prawko z kodem to moge nie zdazyc. nie wiem czy to ze w PJ z kodem bede mial inna waznosc niz na karcie kierowcy bedzie mialo znaczenie. dla mnie nie ma ale dla jakiegos policjanta albo krokodyla moze miec. i o to sie rozchodzi.


Post Wysłano: 26 kwie 2012, 17:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2012, 13:13
Posty: 5
GG: 0
Samochód: MAN TGL

Cytuj:
Prawko jest bezterminowe. Tylko badania i uprawnienia do przewozu rzeczy są na 5 lat. Ja wystawiając wnioski o KK dla kierowców, którzy mają wpis 95 wpisuję prawo jazdy bezterminowo i nie ma żadnych problemów.
No tak, a oni wystawiaja ważność karty na 5 lat ? czy czytaja na awersie ksera do kiedy sa badania i na tej podstawie waznosci wystawiaja ?
To by mi pomogło rozwikłać zagadkę ;)

przepraszam, ze w dwoch postach, ale zapomnialem sie, nie pisalem dawno na forach :)

"~scyzor
(2012-04-24 17:19:30) visitors na karcie nie ma wypisanych upprawnien ale na czipie sa... co do kat C i C+E to nie ma znaczenia ale juc C i jak dorobisz D to juz nie zaloguje sie do tachografu"

Chyba bede musial poczekac, az odbiore prawo jazdy z wpisanym kodem 095 i dopiero skladac wniosek o karte kierowcy.;/


Post Wysłano: 26 kwie 2012, 18:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Cytuj:
Ja nic nie dopisywałem z tego co pamiętam i jest ok
Trochę mnie uspokoiłeś. :) Jutro jeszcze zadzwonię na infolinię.
Cytuj:
Uprawnienia mam nadane od 17.04 bo mam juz odebrane prawo jazdy z kat.c. Tyle tylko, ze w dniu odbioru PJ, zlozylem wniosek o uzupelnienie PJ o kwalifikacje. Jak prosilem, zeby mi wstrzymali wydawanie bo doniose kwalifikacje, to urzedas powiedzial, ze nie ma takiej mozliwosci. Teraz mam PJ bez wpisanych uprawnien i czekam az mi dadzą nowe z kodem. a zalezy mi na czasie bo byc moze od polowy maja bede mial robote. ale jak bede czekal na nowe prawko z kodem to moge nie zdazyc. nie wiem czy to ze w PJ z kodem bede mial inna waznosc niz na karcie kierowcy bedzie mialo znaczenie. dla mnie nie ma ale dla jakiegos policjanta albo krokodyla moze miec. i o to sie rozchodzi.
Ale wpisujesz datę wydania dokumentu, a nie uprawnień, a to jest coś innego. Jeśli podasz datę wydania PJ, które masz w kieszeni, a w systemie już będzie, że zostało wydane już jakieś inne PJ (mimo, że jeszcze nie masz go w kieszeni, to może być "wydane", tzn. wydrukowane i czekające na wysyłkę do Twojego WK) z późniejszą datą, to może być problem. Ja bym jednak na Twoim miejscu poczekał.


Post Wysłano: 26 kwie 2012, 18:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2012, 13:13
Posty: 5
GG: 0
Samochód: MAN TGL

Cytuj:
Cytuj:
Ja nic nie dopisywałem z tego co pamiętam i jest ok
Trochę mnie uspokoiłeś. :) Jutro jeszcze zadzwonię na infolinię.
Cytuj:
Uprawnienia mam nadane od 17.04 bo mam juz odebrane prawo jazdy z kat.c. Tyle tylko, ze w dniu odbioru PJ, zlozylem wniosek o uzupelnienie PJ o kwalifikacje. Jak prosilem, zeby mi wstrzymali wydawanie bo doniose kwalifikacje, to urzedas powiedzial, ze nie ma takiej mozliwosci. Teraz mam PJ bez wpisanych uprawnien i czekam az mi dadzą nowe z kodem. a zalezy mi na czasie bo byc moze od polowy maja bede mial robote. ale jak bede czekal na nowe prawko z kodem to moge nie zdazyc. nie wiem czy to ze w PJ z kodem bede mial inna waznosc niz na karcie kierowcy bedzie mialo znaczenie. dla mnie nie ma ale dla jakiegos policjanta albo krokodyla moze miec. i o to sie rozchodzi.
Ale wpisujesz datę wydania dokumentu, a nie uprawnień, a to jest coś innego. Jeśli podasz datę wydania PJ, które masz w kieszeni, a w systemie już będzie, że zostało wydane już jakieś inne PJ (mimo, że jeszcze nie masz go w kieszeni, to może być "wydane", tzn. wydrukowane i czekające na wysyłkę do Twojego WK) z późniejszą datą, to może być problem. Ja bym jednak na Twoim miejscu poczekał.

Wyzej ktos pisal, ze nie potrzeba miec kwalifikacji zeby wyrobic karte kierowcy. nie wiem juz sam jak to zrobic. w jaki sposob prawo potrafi demotywowac czlowieka. ehh


Post Wysłano: 26 kwie 2012, 18:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Nie chodzi o posiadanie, lub nie kwalifikacji, tylko złożyłeś wniosek o nowe Prawo Jazdy, którego data wydania będzie się oczywiście różnić od tej, którą masz na dokumencie w kieszeni. Jeśli w momencie weryfikacji przez PWPW Twoich uprawnień nie będzie wpisane Twoje nowe Prawo Jazdy z nową datą, tylko stare, czyli te, które masz w kieszeni, to Ci się uda. Ale jeśli już w systemie będzie wpisana nowa data, to mogą się czepić. Nie wiem, na ile "poważna" jest ta rubryka z datą wydania, ale jak będą chcieli zrobić Ci z tego powodu problem, to zrobią, bo sam się podstawiłeś.


Post Wysłano: 26 kwie 2012, 20:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 mar 2012, 20:54
Posty: 40
GG: 1
Lokalizacja: Wlkp

Witam!

Może sytuacja jaką ja miałem wyjaśni pewne wątpliwość.
PJ musiałem wymienić do 10-09-2011 z uwagi na termin pierwszego uzyskania kat. C. Niestety z jakiś tam przyczyn termin mi przeleciał. W między czasie wymieniałem KK z uwagi na termin jej ważności ( 12-2011). Wysłałem ksero PJ bez kodu 95 ( mimo, że powinienem mieć go od 09-2011 ) i otrzymałem nową KK.
Po otrzymaniu KK ( w 03-2012 ) wysłałem wniosek o wymianę PJ z kompletem dokumentów na kod 95.

_________________
Kategorie: A, B, BE, C, CE,
Prawo jazdy z kodem 95, KK,
CKZ - MM przewóz rzeczy,


Post Wysłano: 27 kwie 2012, 15:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Cytuj:
Cytuj:
Ja nic nie dopisywałem z tego co pamiętam i jest ok
Trochę mnie uspokoiłeś. :) Jutro jeszcze zadzwonię na infolinię.
Wyjaśnione. Pani na infolinii powiedziała, że nie ma problemu.


Post Wysłano: 02 maja 2012, 17:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:09
Posty: 135
GG: 5672017
Samochód: Man TGA

Odświeżam.

Mam takie pytanie, ubiegam się o wyrobienie karty kierowcy, jest tam rubryka na NIP, wiem że pare postów wyżej jest o tym napisane, ale przecież miały wejść zmiany w prawie i osoby fizycznie nie posługują się już NIP-em. Tylko przedsiebiorstwa. Więc jeżeli ktoś się orientuje czy muszę lecieć do urzędu po NIP czy zostawić pustą rubrykę? Z góry mówie, że wniosek aktualny.


Post Wysłano: 07 maja 2012, 22:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:09
Posty: 135
GG: 5672017
Samochód: Man TGA

Odpowiem na nie sam, tak w ramach uprzejmści dla innych.

Od tego roku NIP nie obowiązuje nas, czyli osób fizycznych tylko przedsiębiorców, o tym na pewno wiecie. Jeśli chodzi o wydanie karty kierowcy to miła Pani na infolinii powiedziała mi, że nie mają jeszcze zaprojektowanych nowych wniosków, dlatego nawet na aktualnym wniosku widnieje rubryka NIP, MY jako osoby fizyczne po prostu ją omijamy, a w tytule przelewu zamiast NIPU wpisujemy Pesel i po sprawie;)


Post Wysłano: 08 maja 2012, 17:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

No i super :) Dziękuję za info :)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 09 maja 2012, 8:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:09
Posty: 135
GG: 5672017
Samochód: Man TGA

Do usług ;)


Post Wysłano: 17 maja 2012, 15:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 wrz 2011, 16:12
Posty: 3

Witam !
Jeżeli karta została skradziona lub zagubiona po 2 latach użytkowania ,a nie znamy jej numeru i składamy wniosek na nową to dostajemy KK z nowym nr i ona będzie wtedy ważna kolejne 5 lat ?


Post Wysłano: 17 maja 2012, 18:00

Karta kierowcy jest ważna pięć lat, jednak nie dłużej niż termin ważności prawa jazdy.


Post Wysłano: 19 maja 2012, 12:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 mar 2012, 20:54
Posty: 40
GG: 1
Lokalizacja: Wlkp

Cytuj:
Karta kierowcy jest ważna pięć lat, jednak nie dłużej niż termin ważności prawa jazdy.

o jakim terminie ważności PJ piszesz ?

_________________
Kategorie: A, B, BE, C, CE,
Prawo jazdy z kodem 95, KK,
CKZ - MM przewóz rzeczy,


Post Wysłano: 19 maja 2012, 14:24

Cytuj:
Cytuj:
Karta kierowcy jest ważna pięć lat, jednak nie dłużej niż termin ważności prawa jazdy.

o jakim terminie ważności PJ piszesz ?
Kod 95, który masz wyeksponowany w swoim podpisie.


Post Wysłano: 20 maja 2012, 20:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Kod 95 to nie data ważności prawa jazdy.
Data ważności prawa jazdy jest w 4b na blankiecie.


Post Wysłano: 21 maja 2012, 16:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 mar 2012, 20:54
Posty: 40
GG: 1
Lokalizacja: Wlkp

Cytuj:
Kod 95 to nie data ważności prawa jazdy.
Data ważności prawa jazdy jest w 4b na blankiecie.

Dokładnie! Kod 95 przede wszystkim wyznacza termin do kiedy można zawodowo prowadzić samochód.

_________________
Kategorie: A, B, BE, C, CE,
Prawo jazdy z kodem 95, KK,
CKZ - MM przewóz rzeczy,


Post Wysłano: 21 maja 2012, 16:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Panowie, może być tak że od 15 maja (data doręczenia wg. poczty polskiej) nie rozpoczęli jeszcze czyności administracyjnych?


Ostatnio zmieniony 21 maja 2012, 18:08 przez bially33, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 21 maja 2012, 17:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2012, 17:22
Posty: 29
GG: 0
Lokalizacja: PKL

Mozliwe, u mnie trwalo to z 10 dni


Post Wysłano: 21 maja 2012, 19:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Cytuj:
Panowie, może być tak że od 15 maja (data doręczenia wg. poczty polskiej) nie rozpoczęli jeszcze czyności administracyjnych?
Im się po prostu nie śpieszy z aktualizacją statusu.
Ja sprawdzałem codziennie i 10 maja mi pokazało, że niby 27 kwietnia wpisali, że mam błąd (brak podpisu na końcu).


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 23 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 121 22 23 24 2544 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: