Strona 31 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 129 30 31 32 3344 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 gru 2012, 19:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2012, 10:48
Posty: 281

Ja wyrabiałem w tamtym roku i z całą pewnością nie wpisywałem NIPu.
Ale żeby nie było że to i owo, to jutro wiszę na telefonie do nich..
Cytuj:
Od 1 września 2011 roku dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej lub niebędących podatnikami VAT, identyfikatorem podatkowym jest PESEL. Jednak NIP dla osób fizycznych w pełni zostanie zniesiony dopiero od 1 stycznia 2012 roku.
źródło http://www.podatnik.info/publikacje/nip ... czne,663ec
Cytuj:
Zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od początku 2011 roku w kontaktach z fiskusem osoby fizyczne nie będą musiały posługiwać się NIP-em. Urzędy skarbowe będą wydawały go wyłącznie tym osobom, ktore prowadzą własną działalność gospodarczą. Pozostali stracili obowiązek legitymowania się Numerem Identyfikacji Podatkowej.

Dla obywateli oznacza to mniejszą biurokrację. Teraz zamiast zapamiętywania dodatkowego numeru wymaganego wyłącznie w urzędach będą mogli posługiwać się tylko numerem PESEL.
źródło http://www.nie-tylko-podatki.pl/nip-nie ... potrzebny/

_________________
Rozm z WITD dotyczaca kilku 24h odpoczynkow tygodniowych z rzedu

Raportuj posty jeśli łamia regulamin


Post Wysłano: 27 gru 2012, 21:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Obiło mi się o uszy że NIP dla osób fizycznych nie będzie już potrzebny, a nawet po wprowadzeniu tej ustawy nie będzie już nadawany, ale nie wiedziałem od kiedy to będzie obowiązywało, i do pakietu we wniosku było to polem obowiązkowym więc już nie wnikałem... a ja się tyle naszukałem w teczkach z dokumentami kwitu z NIPem yszzz.

Ooo wszedłem właśnie do domu, patrze, koperta PWPW :D Dziś przyszła Karta. Wniosek wysłałem 10 Grudnia a więc wraz z transportem w obie strony (poczta) zajęło to 17 dni. Widać PWPW się nie opierdzielało i w jakieś 10 dni obrócili tyle tematu.

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 07 sty 2013, 15:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2012, 9:59
Posty: 3
GG: 15901479
Lokalizacja: Kraków

Po wielu mozolnych telefonach i oczekiwaniu i po dwóch dniach dzwonienia.. konsultant z PWPW rozwiał moje wątpliwości co do chipowej karty kierowcy przy zmianie prawa jazdy..
Dorabiam kategorię D (czekam na egzamin) i zastanawiałem się czy będę musiał zmienić kartę kierowcy żeby ewentualnie pracować na autobusie kiedy już zdam i wyrobię nowe prawo jazdy. Otóż...
Jeśli w nowym prawie jazdy, pozostanie ten sam numer tegoż dokumentu to nie trzeba zmieniać karty na nową:) Więc nie czekając na ten egzamin spokojnie wysyłam papiery o wyrobienie karty wiedząc, że nie będę musiał płacić dwa razy za to samo i kartę będę miał wcześniej bo jak wiadomo długo na nią się czeka niestety.

_________________
"Wolę być na kolacji w domu, niż na obiedzie w szpitalu"


Post Wysłano: 18 sty 2013, 13:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2012, 0:07
Posty: 8

Witam mam kilka pytań odnośnie wniosku o KK
W polu:

B. PRAWO JAZDY
Kategorie
(patrz: prawo jazdy, pole nr 9)

W polu nr. 9 mam tylko CE. To we wniosku wpisać tylko CE czy te wszystkie kategorie z tyłu prawa jazdy, czyli: B, BE, C, CE?
A i czy mogę elektronicznie wypełnić wniosek? Czy trzeba wszystko pisemnie?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 18 sty 2013, 14:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2012, 20:08
Posty: 15
Samochód: Atego 1218
Lokalizacja: TOP

ja wpisałem wszystkie i było ok.
wniosek możesz wypełnić elektronicznie, tylko podpis złóż odręcznie.


Post Wysłano: 18 sty 2013, 14:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2013, 18:22
Posty: 5
Samochód: Mercedes-Benz ACTROS III 1844

Witam, mam wątpliwości odnośnie wydania KK mianowicie dzisiaj złożyłem wniosek o wydanie NOWEGO prawa jazdy tego z tym kodem 95 (zawodowego) po ukończeniu szkolenia okresowego i zastanawia mnie czy moge już skaładać wniosek o wydanie KK dzisiaj czy musze czekać na nowe prawo jazdy?
Niby trzeba wpisać we wniosku date wydania prawa jazdy więc chyba już można zlożyć no bo przecież mam prawo jazdy to bez kody 95... jak myślicie może ktoś już miał lub ma taki problem. Zaznaczam, że numer prawa jazdy się nie zmieni - tak oświadczył mi Pan w Wydziale Komunikacji


Post Wysłano: 18 sty 2013, 14:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2012, 0:07
Posty: 8

ja wypełniałem pisemnie jednak
tylko druk przelewu wypełniłem na komputerze
a i mam jeszcze jedno pytanie
na drugiej stronie wniosku jest część: adres dla korespondencji i przesłania karty
to wpisać tam jeszcze raz swoje dane czy zostawić puste?
a i jakim listem to wysłać?


Post Wysłano: 18 sty 2013, 17:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2012, 20:08
Posty: 15
Samochód: Atego 1218
Lokalizacja: TOP

michal musisz poczekać na nowe prawo jazdy.
marcin a przeglądałeś http://tachograf.pwpw.pl/procedura_skladania_kk.html


Post Wysłano: 18 sty 2013, 17:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Cytuj:
Zaznaczam, że numer prawa jazdy się nie zmieni - tak oświadczył mi Pan w Wydziale Komunikacji
Ma rację, nie zmieni się, ale znając nasz kraj i biurokracje, dla pewności wolałbym poczekać i mieć spokojną głowę.
Cytuj:
na drugiej stronie wniosku jest część: adres dla korespondencji i przesłania karty
to wpisać tam jeszcze raz swoje dane czy zostawić puste?
a i jakim listem to wysłać?
Ja wpisałem drugi raz to samo, dla pewności, a list wysyłałem normalnie, bez żadnego priorytetu. Ładnie zapakuj wszystko w dużą kopertę i wio

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 19 sty 2013, 16:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2012, 9:59
Posty: 3
GG: 15901479
Lokalizacja: Kraków

Mam pytanie. Ile wynosi rzeczywisty czas oczekiwania na kartę kierowcy? Ile czekaliście sami w rzeczywistości. Nie mówię tutaj o regulaminowym czasie w jakim powinna się pwpw wyrobić. Piszcie ile czekaliście bo jestem ciekaw gdyż sam oczekuję na tą kartę teraz.

_________________
"Wolę być na kolacji w domu, niż na obiedzie w szpitalu"


Post Wysłano: 19 sty 2013, 17:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2013, 18:22
Posty: 5
Samochód: Mercedes-Benz ACTROS III 1844

Cytuj:
michal musisz poczekać na nowe prawo jazdy.
marcin a przeglądałeś http://tachograf.pwpw.pl/procedura_skladania_kk.html
No dziękuję za pomoc chociaż nie jest to dla mnie dobra wiadomość- zależy mi na czasie no, ale coż lepiej poczekać niż później jeszcze raz robić KK no i płacić...pozdrawiam


Post Wysłano: 19 sty 2013, 19:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2012, 20:08
Posty: 15
Samochód: Atego 1218
Lokalizacja: TOP

musiałbyś dosłać xero nowego prawka przez co czas by się wydłużył.


Post Wysłano: 20 sty 2013, 1:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Cytuj:
Mam pytanie. Ile wynosi rzeczywisty czas oczekiwania na kartę kierowcy? Ile czekaliście sami w rzeczywistości. Nie mówię tutaj o regulaminowym czasie w jakim powinna się pwpw wyrobić. Piszcie ile czekaliście bo jestem ciekaw gdyż sam oczekuję na tą kartę teraz.
Czytaj 8 postów wyżej. (od swojego)

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 20 sty 2013, 15:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 cze 2008, 7:33
Posty: 112
GG: 1
Samochód: duży
Lokalizacja: Kraków

PWPW coś przyśpieszyło tempo, ja składałem wniosek 13 grudnia 2012 a 27 grudnia karta już była u mnie. :D


Post Wysłano: 20 sty 2013, 16:08

Cytuj:
PWPW coś przyśpieszyło tempo, ja składałem wniosek 13 grudnia 2012 a 27 grudnia karta już była u mnie. :D
Może nie tyle, co przyspieszyli tempo a po prostu zrobili Ci prezent gwiazdkowy?
A tak na poważnie - podejrzewam, że wymiana kart idzie "falami" i trafiłeś na okres, kiedy nie było dużo wniosków i dlatego tak szybko się uwinęli...


Post Wysłano: 20 sty 2013, 21:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

ja za miesiąc wyśle,to podam ile czeka się aktualnie :D

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 29 sty 2013, 1:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

Kończy mi się ważność KK. Jest opcja, że nie zdążę jej wyrobić :? Ale słyszałem, że jest możliwość "jazdy na wydrukach" przez 15dni. Jak tego dokonać ? :P (podwójna obsada)


Post Wysłano: 02 lut 2013, 7:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2013, 19:00
Posty: 3
GG: 9571311
Samochód: vw golf IV 2.3V5

Cytuj:
Mam pytanie. Ile wynosi rzeczywisty czas oczekiwania na kartę kierowcy? Ile czekaliście sami w rzeczywistości. Nie mówię tutaj o regulaminowym czasie w jakim powinna się pwpw wyrobić. Piszcie ile czekaliście bo jestem ciekaw gdyż sam oczekuję na tą kartę teraz.
Ja wysylalem 28grudnia i 10 stycznia mialem w domu. 13 dni to ladnie. moj kolega robil we wrzesniu to ok miesiaca czekal.
A to co kolega Jester pisal to pewnie prawda ze jezeli nie maja duzo wnioskow to idzie im szybko, jezeli zawala ich sterta wnioskow to niestety nie bedzie im sie palilo do roboty.

_________________
Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.


Post Wysłano: 11 lut 2013, 0:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

No mam kartę. Czekałem około 3 tygodni. Nie powiem ile dokładnie bo nawet nie pamiętam ale pi raz drzwi będzie 3 tygodnie. A mam do was pytanie czy przy pierwszym użyciu karty, trzeba wystawiać weekendówkę? W końcu można by pomyśleć że jeździłem na tarczkach, ale tak wcale nie było!


Post Wysłano: 11 lut 2013, 0:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2012, 10:48
Posty: 281

Masz mieć udokumentowane 28 dni wstecz.Nieważne jak.

_________________
Rozm z WITD dotyczaca kilku 24h odpoczynkow tygodniowych z rzedu

Raportuj posty jeśli łamia regulamin


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 31 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 129 30 31 32 3344 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: