Strona 32 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 130 31 32 33 3444 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 lut 2013, 22:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Czyli trzeba wystawić weekendówkę która zaświadcza że przez ostatnie 28 dni nie prowadziłem ciężarówki. Dzięki :)


Post Wysłano: 12 lut 2013, 10:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2012, 10:48
Posty: 281

Trzeba wystawić zaświadczenie o działalności na tyle dni, na ile nie masz pokrycia w innej formie, oraz trzeba zaznaczyć odpowiedni kwadracik na tym zaświadczeniu jaką czynność wykonywałeś w tym czasie.Zaświadczenie wystawia pracodawca, zarządzający flotą, lub osoba upoważniona przez nich.

_________________
Rozm z WITD dotyczaca kilku 24h odpoczynkow tygodniowych z rzedu

Raportuj posty jeśli łamia regulamin


Post Wysłano: 22 lut 2013, 16:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2012, 21:52
Posty: 10

Witam, może ktoś ostatnio odebrał kartę kierowcy i powie mi ile czekał


Post Wysłano: 22 lut 2013, 16:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 13:36
Posty: 871
Samochód: jakiś tam Tyr...
Lokalizacja: GPS signal not found...

Przyszła 2 tyg temu. Czekałem równy miesiąc. Co do dnia...

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 02 mar 2013, 18:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2013, 18:09
Posty: 2

Cytuj:
Witam, może ktoś ostatnio odebrał kartę kierowcy i powie mi ile czekał
wyrabialem pierwszy raz wszystko trwalo rowne 3 tygodnie od wyslania do odbioru
wyslalem wniosek 8.02 zostal przyjety 11.02, 26.02 pojawil sie status ze karta wyslana a 1.03 byla juz u mnie


Post Wysłano: 04 mar 2013, 14:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2012, 21:52
Posty: 10

A pamiętasz może kiedy miałeś już status weryfikacji i czy szybko po nim karta poszła, bo na infolinii mówią mi że jeszcze 2 tygodnie , a niestety czas mnie ostro goni


Post Wysłano: 05 mar 2013, 11:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2013, 18:09
Posty: 2

Cytuj:
A pamiętasz może kiedy miałeś już status weryfikacji i czy szybko po nim karta poszła, bo na infolinii mówią mi że jeszcze 2 tygodnie , a niestety czas mnie ostro goni

status w weryfikacji pojawil sie po ok.2 tygodniach od wyslania a juz nastepnego dnia byl status w produkcji w moim przypadku byl to piątek wiec czekalem na status wyslana do wtorku. od momentu statusu w produkcji dokladnie czekalem tydzien na karte


Post Wysłano: 05 mar 2013, 12:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2013, 12:37
Posty: 4
GG: 3811013
Samochód: Audi 80

Witajcie, Wyrobiłem KK, czekałem 3 tygodnie, karta już jest, pracuję za biurkiem w firmie transportowej, w ciągu najbliższego czasu nie będę używał tej karty, ostatnio dowiedziałem się że nawet jeżeli karta jest nie używana, kierowca ma obowiązek sczytania danych co max 28 dni, nawet jeżeli nie włożył jej ani razu do auta bo np, używa wykresówek, jak to jest?
proszę o poparcie w jakiś aktach prawnych jeżeli można:)


Post Wysłano: 05 mar 2013, 15:22

Wiesz, wieści z U-P (Uniwersytetu Parkingowego) są naprawdę interesujące, pełne merytorycznego przesłania - po takim kursie była chyba osoba, która Ci takich informacji udzieliła.
Poza tym co chcesz archiwizować z tej karty, skoro nic na niej nie ma?


Post Wysłano: 05 mar 2013, 15:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2013, 12:37
Posty: 4
GG: 3811013
Samochód: Audi 80

Weszły w życie nowe przepisy, które zobowiązują przedsiębiorcę do sczytywania danych z karty kierowcy nawet jeżeli tam nic niema i właśnie to musi udokumentować, mimo że kierowca używa tylko wykresówek. Ale właśnie, kierowcy, a nie dyspozytora posiadającego kartę:)
Taka rozmowa była przy samym inspektorze transportu drogowego, więc chyba wiedział co mówi, tylko wtedy nie przyszło mi do głowy że mogę mieć taki dylemat.
Cytuj:
Wiesz, wieści z U-P (Uniwersytetu Parkingowego) są naprawdę interesujące, pełne merytorycznego przesłania - po takim kursie była chyba osoba, która Ci takich informacji udzieliła.
Poza tym co chcesz archiwizować z tej karty, skoro nic na niej nie ma?


Post Wysłano: 05 mar 2013, 15:48

Cytuj:
[...]Taka rozmowa była przy samym inspektorze transportu drogowego, więc chyba wiedział co mówi, tylko wtedy nie przyszło mi do głowy że mogę mieć taki dylemat.[...]
Skoro tak Ci mówił Inspektor to dlaczego nie podparł się przepisem (artykułem, ustawą) tylko rzucił suche fakty. Wg mnie, jeśli już powiedział Ci coś takiego, to powinien podać podstawę prawną, jako osoba najbardziej kompetentna w tym temacie.
A jeśli już mówisz o przepisach i przedsiębiorcy to może warto poszukać w Ustawie o transporcie drogowym. Pobieżnie przeglądnąłem Ustawę (Dz.U. z 2012 poz. 1265 • Brzmienie od 23 stycznia 2013, źródło: http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dn ... -drogowym/) i nie doszukałem się tam wzmianki o archiwizacji danych z nieużywanych Kart Kierowców.


Post Wysłano: 05 mar 2013, 15:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2013, 12:37
Posty: 4
GG: 3811013
Samochód: Audi 80

W myśl ustawy jestem kierowcą, bo mam uprawnienia, jednak nie jestem zatrudniony w charakterze kierowcy, telefon do ITD z konkretnym pytaniem wykonam i tyle:)
jak będę wiedział coś więcej napiszę na forum, aby i inni wiedzieli:)

Cytuj:
Cytuj:
[...]Taka rozmowa była przy samym inspektorze transportu drogowego, więc chyba wiedział co mówi, tylko wtedy nie przyszło mi do głowy że mogę mieć taki dylemat.[...]
Skoro tak Ci mówił Inspektor to dlaczego nie podparł się przepisem (artykułem, ustawą) tylko rzucił suche fakty. Wg mnie, jeśli już powiedział Ci coś takiego, to powinien podać podstawę prawną, jako osoba najbardziej kompetentna w tym temacie.


Post Wysłano: 05 mar 2013, 17:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 maja 2012, 17:31
Posty: 125
Samochód: jaki popadnie jaki w rączki wpadnie

Taka mini uwaga ;] Najpierw cytat potem swoja wypowiedź ;]


Post Wysłano: 26 kwie 2013, 11:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 gru 2011, 16:55
Posty: 41
GG: 0

witam mam pytanie wyslalem papiery o wydanie karty kierowcy ale ksero prawa jazdy w formacie 2:1 zrobilem czarno białe... jak i rowniez potwierdzenie przelewu czarno biale, czy w takim przypadku moj wniosek bedzie odrzucony?


Post Wysłano: 26 kwie 2013, 13:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sty 2012, 14:06
Posty: 123
GG: 1
Samochód: DAF 105XF
Lokalizacja: Widnes

Cytuj:
witam mam pytanie wyslalem papiery o wydanie karty kierowcy ale ksero prawa jazdy w formacie 2:1 zrobilem czarno białe... jak i rowniez potwierdzenie przelewu czarno biale, czy w takim przypadku moj wniosek bedzie odrzucony?
A gdzieś napisali że ma być kolor?


Post Wysłano: 18 maja 2013, 2:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 gru 2009, 20:41
Posty: 11
GG: 0
Samochód: VW Golf Mk3 2.8 VR6

W grudniu kończy mi się ważność KK. Czy starą, nie ważna kartę odsyłam po otrzymaniu nowej, czy odsyłam ją wraz z wnioskiem o wyrobienie nowej KK?


Post Wysłano: 18 maja 2013, 22:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
W grudniu kończy mi się ważność KK. Czy starą, nie ważna kartę odsyłam po otrzymaniu nowej, czy odsyłam ją wraz z wnioskiem o wyrobienie nowej KK?
jeżeli jest ci zbędna to ją odeślij z wnioskiem, a w praktyce to jest ci potrzeba jeszcze przez 28dni po upływie jej ważności, jako udokumentowanie twojej pracy dla organów kontrolnych

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 23 maja 2013, 15:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2008, 19:24
Posty: 27
Lokalizacja: WWA

A ja mam pytanie,

Czy jesli wyrobię sobie teraz kartę kierowcy ( we wniosku wpiszę moje kategorie prawa jazdy m.in C, C+E. I dostanę już swoją kartę, a za 2 miesiące zrobię kategorię D z KWU, to czy będę musiał wymieniać kartę?? Czy będę mógł jezdzic spokojnie ciężarowką lub autokarem?? bez wymiany karty, chodzi mi o te pola we wniosku kategorie prawa jazdy... jak to wygląda w praktyce??

Aha i jeszcze jedno pytanie, czy można złożyć wniosek o kartę przedsiębiorstwa nie posiadając jescze żadnego samochodu z tachografem cyfrowym?? (auta będą dopiero za pół roku)


Post Wysłano: 30 maja 2013, 14:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
czy można złożyć wniosek o kartę przedsiębiorstwa nie posiadając jescze żadnego samochodu z tachografem cyfrowym?? (auta będą dopiero za pół roku)
Nie. W dokumentach potrzebnych do złożenia wniosku wymagany jest skan dowodu rejestracyjnego pojazdu z tachografem cyfrowym.

Więcej informacji tutaj - polecam wszystkim :)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 18 cze 2013, 20:21
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1918
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

a mnie dziś pozytywnie zaskoczyła PWPW :D
Oto w firmie której pracuje obecnie KK używałem 2 razy w odstępie roku i za tym drugim razem już żaden tachograf jej nie przyjął wiec wysłałem reklamacje i po 7 dniach roboczych przyszła nowa karta a z nią takie oto pismo:
Cytuj:
(...) Z racji, iż przedmiotowa karta nie nosiła widocznych śladów nieprawidłowego jej użytkowania, stwierdzono, iż przyczyna uszkodzenia była wada techniczna wbudowanego do karty mikroprocesora. W związku z powyższym PWPW SA uznała reklamacje za zasadna, a Wnioskodawca zwolniony został z oplaty za wydanie nowej karty :)
Chciałem jeszcze dodać ze wg mnie faktycznym powodem niedziałania karty było to ze chip się zwyczajnie wytarł w portfelu :) w poprzedniej firmy kartę używałem cały czas i nie robiła problemów :D

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 32 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 130 31 32 33 3444 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: