Regulamin forum


Wymogi co do zdjęć:

1. Zdjęcia muszą być wyraźne.
2. Zdjęcia z telefonów komórkowych będą od razu usuwane.
3. Na zdjęciach robionych zza szyby pojazdu nie mogą być widoczne ślady po wycieraczce, rozmazanych owadach lub krople deszczu.
4. Obiekty fotografowane nie mogą być zasłonięte drzewami, słupami itd.
5. Obiekty fotografowane nie mogą być obcięte (poucinane kabiny itd) nie dotyczy zdjęć np. samych ciągników pod naczepami.
6. Zdjęcia muszą być w rozdzielczości 1024x768 lub 800x600.
7. Aby założyć własny temat ze zdjęciami trzeba umieścić co najmniej 6 fotografii nie łamiących powyższych punktów.
8. Za wstawianie zdjęć które nie spełniają wyżej wymienionych wymogów będą natychmiast dawane OSTRZEŻENIA.
9. Nazwy tematów mają wyglądać następująco Fotogaleria Kowalski.
10. Fotografie muszą być zamieszczone w formie miniaturki, z której po kliknięciu na nią otworzy się pełnowymiarowe zdjęcie.
11. Każdy użytkownik publikujący swoje fotografie na łamach działu "Fotogaleria", wyraża zgodę na ewentualny udział swojego zdjęcia w konkursie "Zdjęcie tygodnia/miesiąca/roku". Zdjęcia użytkowników do konkursu zgłaszają osobiście sami użytkownicy jak i moderatorzy. Jeśli jednak ktoś nie wyraża zgody by moderatorzy mogli zgłaszać ich fotografie, proszony jest powiadomić o tym fakcie moderatora Szaki'ego za pośrednictwem prywatnej wiadomości.



Strona 13 z 25 [ Posty: 493 ] Przejdź na stronę Poprzednia 111 12 13 14 1525 Następna
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2008, 10:53
Posty: 512
GG: 12345722

Ej, ale to chyba coś nie tak jest... Stoisz z miejscu publicznym, więc jeśli Cie pobiją możesz spokojnie dzwonić na policję. Numery masz na zdjęciu, więc nie będzie problemu z identyfikacją. Mam racje, czy może się myle?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Cytuj:
Ej, ale to chyba coś nie tak jest... Stoisz z miejscu publicznym, więc jeśli Cie pobiją możesz spokojnie dzwonić na policję.
No niestety Szymonie nie jest dobrze... :? Niby z tą policją to masz rację, ale... ta nasza policja to też tyle Ci pomoże... że jak będzie chciała to jeszcze od nich dostaniesz jakiś pouczenie :/
Cytuj:
Mam racje, czy może się myle?
Sam jestem ciekaw jak to jest :roll: ale lepiej żeby się nikomu taka sprawa nie przydarzyła :wink:


Ja sam z jednej strony staram się zrozumieć myśli kierowcy, bo to nigdy nie wiadomo co za jeden stoi przy drodze i robi te zdjęcia...

Ale natomiast nie rozumiem kompletnie takich zachowań jak jakieś machanie pięścią czy pokazywanie środkowego palca czy nawet jakieś ruchy kierownicą (manewry-mające na celu Nas przestraszenia).To moim zdaniem jest kompletnie chore :!: A niech coś się stanie jakiś wypadek czy coś i jakie wtedy będzie tłumaczenie :?: ..."Chciałem gówniarza przestraszyć z tym robieniem zdjęć"... :?:

Jednym zdaniem szkoda słów na takich "kierowców" jeżeli w ogóle można ich tak nazwać :roll:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

W świetle prawa oczywiście fotografowanie aut jest 100% legalne - tak jak obiektów architektury czy zieleni, co więcej nawet na terenie gdzie obowiązuje zakaz fotografowania nie może dojść do takiej sytuacji,że ochroniarz konfiskuje Ci aparat - musi zadzwonić po policję a ewentualny właściciel terenu z zakazem wytoczyć sprawę sądową..

Z naszą policją miałem tylko raz do czynienia - przyjechali, zapytali co to za fotki - zawsze odpowiadam "To moja pasja, kocham ciężarówki" - owszem mogą się patrzeć jak na idiotę, ale do tego przywykłem..

Nie rozumiem reakcji kierowców, który zatrzymuje wóz, wysiada i leci z groźbami do fotografa. Żeby ten fotograf robił zdjęcia z ukrycia, "chybcikiem" - wtedy mógłby się może wystraszyć ale czy nie wystarczy tylko grzecznie zapytać "Co to za zdjęcia, po co Ci !?".

_________________
http://www.flickr.com/photos/dk8/


Ostatnio zmieniony 17 sie 2009, 8:16 przez W123, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6308
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Nie rozumiem reakcji kierowców, który wysiada i leci z groźbami do fotografa. Żeby ten fotograf robił zdjęcia z ukrycia, "chybcikiem" - wtedy mógłby się może wystraszyć ale czy nie wystarczy tylko grzecznie zapytać "Co to za zdjęcia, po co Ci !?".
nie ta kolejność. jeżeli Ty chcesz zrobić zdjęcia, to powinieneś zapytać czy kierowca/właściciela czy wyraża na to zgodę, a nie odwrotnie.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

Mi chodzi Kolego o fotografowanie aut w ruchu ;).

Na parkingach zawsze pytam kierowcę i potrafię uszanować jego decyzję.

_________________
http://www.flickr.com/photos/dk8/


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

Ostatnio w temacie same negatywne reakcje, więc wrzucam uprzejmego kierowcy, który pomachał, zatrąbił i pomrugał długimi ;), pozdrowienia dla niego oraz jego pasażerki, może tu zajrzy :lol: :
Obrazek


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Cytuj:
No niestety Szymonie nie jest dobrze... :? Niby z tą policją to masz rację, ale... ta nasza policja to też tyle Ci pomoże... że jak będzie chciała to jeszcze od nich dostaniesz jakiś pouczenie :/
Tak jak kolega napisał, nie ma co liczyć na naszą policję, oni mają problem ze znalezieniem sprawcy w przypadku pobicia lub kradzieży a co dopiero w takim gdy ktoś w ataku złości zniszczy Ci aparat bo zrobiłeś zdjęcie gdy on akurat jechał drogą. Cyryl ma rację, jeśli chcemy zrobić zdjęcie to poprośmy o pozwolenie kierowcę lub właściciela firmy do której pojazd należy.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sie 2008, 12:21
Posty: 488
Samochód: DAF XF 106.460
Lokalizacja: Rybnik

Generalnie kierowcy nie reagują na fotografowanie ich pojazdów podczas jazdy, jednak bywają tacy, którzy są w stanie "pozdrowić" nas pokazując środkowy palec, ale to z reguły młodzi, nieokrzesani ludzie.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

Wczoraj spotkałem najsympatyczniejszego Kierowcę w swojej "karierze" ;).

Wszystko zaczęło się niewinnie - gdy fotografowałem niektóre przejeżdżające ciężarówki jeden z kierowców, z czerwonej Scanii pomachał mi. Zauważyłem,że kieruje się do jednego z zajazdów, wsiadłem na rower i gonię za nim.
Gdy podjechałem kierowca wyjeżdzał - zobaczył mnie - "Ja tu wjadę na parking tylko muszę zawrócić to mi zrobisz fotkę" - potem zapytał nawet jak najlepiej się ustawić :D.
Pozdrowienia dla Pana Krzyśka - za miłą pogawędkę, zgodę na fotki i machnięcie :P.
Obrazek
Lepsze fotki jutro w galerii ;).

_________________
http://www.flickr.com/photos/dk8/


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2009, 20:22
Posty: 108
GG: 10095414

Cytuj:
Ostatnio w temacie same negatywne reakcje, więc wrzucam uprzejmego kierowcy, który pomachał, zatrąbił i pomrugał długimi ;), pozdrowienia dla niego oraz jego pasażerki, może tu zajrzy :lol: :
Obrazek
Ładnie ujęte zdjęcie, ale mam taką małą uwagę do wszystkich żeby nie było ze do ciebie tylko. Przeglądając zdjęcia zauważyłem na części z nich nie wymazane tablice rejestracyjne i tablice z imieniem kierowcy. Śmiem stwierdzić też, że może kierowcy chętniej zgadzaliby sie na fotki ciężarówek, gdyby usłyszeli zapewnienie o wymazaniu zawartości tychże tablic. Wiem, że to trochę naciągane ale warto wspomnieć o tym.

_________________
A - zastanawiam się
B - jest
C - jest
E - jest
D - jest
kurs na przewóz rzeczy jest buahaha :P


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5977

Ja też próbowałem robić zdjęcia ciężarówek i na pierwszym polowaniu złapałem tą Scanię:
Obrazek
Zdjęcie słabe, jedno z pierwszych. Stałem na wiadukcie, więc moje intencje na ogół jasne, ale stojąc przy drodze może być różnie. Fotograf może nie fotografować ciężarówek do własnej fotogalerii, a może fotografować do artykułu na onecie typu "przeładowane ciężarówki niszczą nasze drogi!", a na zdjęciu ciężarówka, wcale nie przeładowana, oklejona w barwy firmy i z widocznymi numerami rejestracyjnymi. Nikt by chyba nie chciał, żeby nawet samochód, którym jeździ jego ojciec w jakiejś tam firmie był na takim zdjęciu. Nie mówiąc już o właścicielu firmy z której pochodzi samochód.


Post Wysłano: 03 paź 2009, 17:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 maja 2007, 19:04
Posty: 118
GG: 0
Lokalizacja: Grudziądz

Gdy ciężarówka stoi na parkingu i widzę , że kierowca nie śpi to pytamy zawsze o zgode bo na foty chodzę ze Skitem jak kręci pauze to porozmawiamy o tematach związanych z ciężarówkami i transportem.
Raz tylko kierowca mi pokazał środkowy palec , i kiedyś tylko się na nas patrzał jak byśmy nie wiem co mu zrobili.Ale raczej kierowcy miło reagują jak jadą zatrąbią , pomachają , migną długimi.
Kiedyś zrobiliśmy zdjęcie dafowi po drugiej stronie ulicy jest stacja i jakaś osobówka wyjezdzała więc wbiła się w kadr i widzimy koleś hamuje i cofa do nas i coś się do nas spluł , że po co mu robimy zdjecia i mówił ze na policje zadzwoni , a my na to niech Pan dzwoni , gadał że mu ukradniemy auto :roll: , pokłuciliśmy się z nim i odjechał.
I chwile potem widzę wyjezdza fajny mercedes na Szwajcarskich tablicach wyjezdzał ze stacji sie pytał co mamy za aparaty , mówił że on ma Canona nie pamiętam jaki model- miły człowiek lubię gdy tak ludzie reagują.

_________________
http://fifus.picturepush.com/ --> http://remigiuszwiniewski.picturepush.com/


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 2:06
Posty: 2
GG: 5634786
Samochód: Nie mam :E
Lokalizacja: Poznan

Cytuj:
Wczoraj spotkałem najsympatyczniejszego Kierowcę w swojej "karierze" ;).

Wszystko zaczęło się niewinnie - gdy fotografowałem niektóre przejeżdżające ciężarówki jeden z kierowców, z czerwonej Scanii pomachał mi. Zauważyłem,że kieruje się do jednego z zajazdów, wsiadłem na rower i gonię za nim.
Gdy podjechałem kierowca wyjeżdzał - zobaczył mnie - "Ja tu wjadę na parking tylko muszę zawrócić to mi zrobisz fotkę" - potem zapytał nawet jak najlepiej się ustawić :D.
Pozdrowienia dla Pana Krzyśka - za miłą pogawędkę, zgodę na fotki i machnięcie :P.
Obrazek
Lepsze fotki jutro w galerii ;).
Ciesze sie ze masz takie zdanie o wujku :D
Fajnie spotkac zestaw ktorym sie jezdzi na wakacje :E

A co do twojej historii to rzeczywiście potwierdzam, wuja przyjechał i kazał mi zobaczyc własnie w twoj album.

Aha i nie wspomniłes ze dałes wizytówkę :E
Jak masz wiecej zdjec to podeslij mi na pw bylbym bardzo wdzieczny. :D


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:00
Posty: 175
GG: 2267782
Samochód: IVECO Eurostar & VOLVO V40
Lokalizacja: Sochaczew (WSC)

Na parkingu w Sochaczewie ostatnio spotkałem się z nie miłym zachowaniem kierowcy. Mianowicie wyjeżdżał z parkingu a jakiś chłopak (może 16 lat) robił mu foty. Kierowca pokazał mu tylko gest puknięcia się w głowę i machną ręką pogardliwie. Dobrze że skończyło się tylko na tym ale po co reagować w ten sposób. :roll:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 wrz 2008, 14:49
Posty: 239
GG: 1
Samochód: Renault Master
Lokalizacja: Tychy

Koleś dostaje baty w domu, albo w firmie, to się na innych wyżywa... :wink:
Ja już nie raz spotkałem się na pokazaniu środkowego palca, ale nie zwracałem na to najmniejszej uwagi :wink:

_________________
Pozdrawiam, Jarek.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2007, 14:07
Posty: 74

Ogółem kierowcy są przyjaźnie nastawieni do cykania fot ale " Są ludzie i ludziska "..


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

Dwie bardzo sympatyczne reakcje kierowców:
Porjot:
Obrazek
Kamphof:
Obrazek

No i zupełnie odmienna reakcja:
Obrazek

_________________
http://www.flickr.com/photos/dk8/


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2010, 18:14
Posty: 3
GG: 9432089
Lokalizacja: Tczew

W moim przypadku jest tak , że nie zwracam uwagi na pogardliwe gesty , a nieraz jeśli ktoś np. pokaże mi "środkowy palec" to do tego jeszcze miło pozdrawiam go ręką. :U

Miałem jeden ciekawy przypadek , myślę warty opisania. Mianowicie przez moje miasto jeździł pewien kierowca. Zawsze o tej samej godzinie , w te same dni tygodnia. Po kilku razach owy kierowca zatrzymał się i zaczął mnie wołać do siebie. Zdecydowałem się podejść. Okazało się , że chciał tylko zobaczyć jak wyszedł jego zestaw. Zaprosił mnie do środka na "pogaduchy" i chciał abym porobił jeszcze zdjęcia wnętrza. Był to dość młody kierowca tak więc nawet wymieniliśmy się numerami. Po jakimś czasie kontakt się urwał , ale szczęśliwym trafem spotkaliśmy się znowu i w wakacje praktycznie widujemy się dwa razy dziennie , ponieważ jeździ dla tej samej firmy co mój dziadek. :D Pozdrawiam Daniela. Próbowałem go namówić , aby brał czynny udział w życiu forum , ale on woli obserwować nasze konwersacje jako "gość". :]

Więc po mojej przygodzie można wywnioskować , iż nie wszyscy są źli i niewychowani. Może niektórzy nie lubią być fotografowani , ale powinni nie zwracać uwagi na nas. Wielu nas na tych drogach nie ma , więc co kilometr nikt nikogo nie fotografuje. :D

Tyle ode mnie , trochę się rozpisałem , ale było o czym. Pozdrawiam i życzę wielu miłych reakcji. 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 paź 2009, 10:09
Posty: 193
Samochód: Mercedes Actros 1845
Lokalizacja: Katowice

No to może ktoś mnie i upoluje :mrgreen:

_________________
TIR
według szefa Transport I Robota
według kierowcy Turystyka I Rekreacja


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sie 2006, 1:28
Posty: 54
GG: 0
Samochód: MAN TGL
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
No to może ktoś mnie i upoluje :mrgreen:
A co? Chcesz go pozdrowić środkowym palcem? :>

_________________
LKW KoRnik


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 13 z 25 [ Posty: 493 ] Przejdź na stronę Poprzednia 111 12 13 14 1525 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: