Strona 18 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 116 17 18 19 2044 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 lis 2011, 15:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2008, 23:49
Posty: 139
GG: 7261507
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

jedna uwaga do panow kierowcow, jesli macie karte kierowcy, a jezdzicie na tarczach to chyba nie trzeba wozic ze soba "kk", w razie zgubienia lub uszkodzenia, to za wtornik trzeba z powrotem bulić 184,5zl. wiec lepiej zostawic kk w domu, no chyba ze mamy informacje ze bedziemy przesiadac sie na cyfrowke gdzies.

_________________
Kat. B - jest wrzesień 2006 - 1 raz
Kat. C - jest sierpień 2009 - 3 raz
Kat. C+E - jest kwiecień 2010 - 2 raz

przewóz rzeczy - sierpień 2009
karta kierowcy - marzec 2011


Post Wysłano: 19 lis 2011, 15:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Cytuj:
to chyba nie trzeba wozic ze soba "kk",

Jak Ci się chyba, to sobie przywiąż.....
Jeżeli posiadasz kartę kierowcy, to należy ją mieć zawsze przy sobie jak jedziesz "tarczkowozem"

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Post Wysłano: 19 lis 2011, 21:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 mar 2009, 10:13
Posty: 76
Samochód: MB Actros 1846 BLUETEC5 2011
Lokalizacja: South Poland

Witam,
Panowie czy to prawda ze Karta Kierowcy od przyszłego roku ma kosztować 375zł?
Tak gdzies wyczytalem w necie..

Czy podbita historia egzaminowania z Ośrodka Egzaminacyjnego wystarczy do tego by ją wyrobic?

Poki co zwlekam z wyrobieniem nowego prawo jazdy poki nie skoncze KW, bym nie musial wyrabiac jeszcze raz prawka, ale jak ceny na KK maja na prawde sie tak zmienic, to nie mam wyjscia..

Po wyrobieniu nowego plastiku, numer prawo jazdy chyba sie nie zmienia. Wiec nie bedzie potrzeby wyrobienia nowej KK. Kolega przy przedluzeniu KW przez szkolenie okresowe i po wydaniu nowego PJ, numer nowego PJ ma taki sam jak na karcie kierowcy ktora zostala wydana na stare PJ.

Będe wdzięczny za informacje...

Pozdrawiam

_________________
sonixsonixsonixsonix truck driver


Post Wysłano: 19 lis 2011, 23:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lis 2011, 13:56
Posty: 8
GG: 0

nie zmieni ci się numer PJ pod warunkiem że nie zmieniałeś adresu zameldowania, no chyba że się zmieni Organ Wydający w co wątpię. Znam kolego przypadki osób którym zmienił się numer PJ ale są to naprawdę pojedyncze przypadki. Jak chcesz mieć 100% pewności co do nr. PJ to udaj się bądź zadzwoń do swojego wydziału komunikacji.


Post Wysłano: 20 lis 2011, 1:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2008, 23:49
Posty: 139
GG: 7261507
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

panie jeszkin, wiem żeś pan mądry jest, ale jednego nie rozumiem. nalezy mieć udokumentowany czas pracy przy sobie z ostatnich 30 dni, a jesli przez te 30 dni nie jezdzilismy na cyfrowce to po co ja ze soba wozic? przedstawie ci przyklad, wyrobilem kk, zalapalem sie na tarczkowoz i tak jezdze aktualnie, kk nigdy nie zostala uzyta. wiec nie ma w niej zadnych danych, to po co ja wozic ze soba? i druga sytuacja, mialem wypadek, dokumenty wraz z karta kierowcy spalily sie w ciezarowce, wyrobilem prawko, i wszystkie potrzebne dokumenty do jazdy, wtornika kk nie wyrobilem, dalej jezdze tarczkowozem. Przepisy jasno wskazuja ze skoro jestem w bazie danych uzytkownikow kk to koniecznie musze bulic i wyrabiac wtórnik? Nawet jesli nie jest mi potrzebny? Logicznie rzecz biorac po co wozic ze soba kk jesli nie zawiera w sobie danych z ostatnich 30 dni.

_________________
Kat. B - jest wrzesień 2006 - 1 raz
Kat. C - jest sierpień 2009 - 3 raz
Kat. C+E - jest kwiecień 2010 - 2 raz

przewóz rzeczy - sierpień 2009
karta kierowcy - marzec 2011


Post Wysłano: 20 lis 2011, 1:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Cytuj:
Logicznie rzecz biorac po co wozic ze soba kk jesli nie zawiera w sobie danych z ostatnich 30 dni.
Np. po to, żeby nikt inny w międzyczasie nie jeździł na Twojej karcie. Takie to trudne? :roll:

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Post Wysłano: 20 lis 2011, 1:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2008, 23:49
Posty: 139
GG: 7261507
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

bardzo smieszne, zostawie ją w domu i na pewno rodzice czy babcie beda jezdzic na mojej KK. jesli ja ktos ukradnie to zglosze to w odpowiednie miejsce. proste. nie mowie o zostawianiu kk w czasie przerw 9tek, 11tek czy weekendow lub urlopu w samochodzie, a o tym ze lepiej ja trzymac gdzies w bezpiecznym miejscu nie koniecznie przy sobie.

_________________
Kat. B - jest wrzesień 2006 - 1 raz
Kat. C - jest sierpień 2009 - 3 raz
Kat. C+E - jest kwiecień 2010 - 2 raz

przewóz rzeczy - sierpień 2009
karta kierowcy - marzec 2011


Post Wysłano: 20 lis 2011, 2:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Cytuj:
bardzo smieszne, zostawie ją w domu i na pewno rodzice czy babcie beda jezdzic na mojej KK. jesli ja ktos ukradnie to zglosze to w odpowiednie miejsce. proste. nie mowie o zostawianiu kk w czasie przerw 9tek, 11tek czy weekendow lub urlopu w samochodzie, a o tym ze lepiej ja trzymac gdzies w bezpiecznym miejscu nie koniecznie przy sobie.

Boże, Ty tak jesteś .... sam z siebie, czy Ci za to płacą? Inspektorowi też tak powiesz, jak Cie zatrzyma do kontroli? Myslisz, że Ci uwierzy na słowo że Twoja karta leży w domu ? Weź sie zastanów...

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Post Wysłano: 20 lis 2011, 2:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2008, 23:49
Posty: 139
GG: 7261507
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

gratis jest, jesli nie chcesz nikomu nic tlumaczyc to mozesz tak samo nic nie pisac. a jak chcesz podyskutowac jak ludzie na poziomie to nie zaczynaj innych wysmiewac. dobra przyznaje Ci racje i nie bede korzystal z wiekszej ilosci kontrargumentow. aczkolwiek zastanawia mnie polaczenie miedzy ITD a PWPW. skoro zglaszam uszkodzona lub zagubiona karte do PWPW to czy ITD w swoich kompiuterkach bedzie to mialo wyszczegolnione czy dostane mandat za brak karty kierowcy przy sobie, o ile moga cos takiego wydac.

_________________
Kat. B - jest wrzesień 2006 - 1 raz
Kat. C - jest sierpień 2009 - 3 raz
Kat. C+E - jest kwiecień 2010 - 2 raz

przewóz rzeczy - sierpień 2009
karta kierowcy - marzec 2011


Post Wysłano: 20 lis 2011, 3:43

MaX771, czy Ci się to podoba czy nie, to jeśli posiadasz kartę kierowcy, a jeździsz "tarczkowcem", TO MUSISZ I TAK MIEĆ PRZY SOBIE KARTĘ KIEROWCY.

Przyjmij to do wiadomości, pogódź się z tym i nie krytykuj tych, którzy chcą Ci doradzić.


Post Wysłano: 20 lis 2011, 3:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2008, 23:49
Posty: 139
GG: 7261507
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Cytuj:
Cytuj:
to chyba nie trzeba wozic ze soba "kk",

Jak Ci się chyba, to sobie przywiąż.....
Jeżeli posiadasz kartę kierowcy, to należy ją mieć zawsze przy sobie jak jedziesz "tarczkowozem"
Nie ja to zacząłem, chciałem się dowiedzieć czy mam racje, a pan jeszkin zaczął mi tu chybać, albo chybotać. Oczekuję konkretnej odpowiedzi popartej odpowiednimi argumentami, albo przepisami. A otrzymuje bezsensowna dyskusje, a potem jeszcze o*[wycenzurowano] po glowie. Dzieki chlopaki, im wiecej dzieci na forum tym trudniej sie dogadac, bo wszyscy sa powłączani na ustawienie antytroll.

_________________
Kat. B - jest wrzesień 2006 - 1 raz
Kat. C - jest sierpień 2009 - 3 raz
Kat. C+E - jest kwiecień 2010 - 2 raz

przewóz rzeczy - sierpień 2009
karta kierowcy - marzec 2011


Post Wysłano: 20 lis 2011, 8:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4070
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Nie ja to zacząłem, chciałem się dowiedzieć czy mam racje, a pan jeszkin zaczął mi tu chybać, albo chybotać. Oczekuję konkretnej odpowiedzi popartej odpowiednimi argumentami, albo przepisami. A otrzymuje bezsensowna dyskusje, a potem jeszcze o*[wycenzurowano] po glowie. Dzieki chlopaki, im wiecej dzieci na forum tym trudniej sie dogadac, bo wszyscy sa powłączani na ustawienie antytroll.
Znasz teorie o prawdach? Bo uparłeś się przy tej na "G" i na sile próbujesz uszczęśliwić nią innych.

A gdzie Ty jesteś, że stawiasz warunki, u radcy prawnego, któremu zapłaciłeś grube bańki za cytat z kodeksu?
Nie chcesz słuchać jak Ci koledzy radzą za darmo to Ci w końcu któryś organ przetłumaczy kredytowanym.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 20 lis 2011, 11:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 mar 2009, 10:13
Posty: 76
Samochód: MB Actros 1846 BLUETEC5 2011
Lokalizacja: South Poland

Czytają warunki uzyskania KK na http://tachograf.pwpw.pl
Nic nie pisze o tym by uzyskać Karte Kierowcy trzeba mieć minimum kategorie C.
Na wniosku wpisuje się wszystkie kategorie jakie się posiada w obecnym prawie jazdy.
Dodam najwyzej historie egzaminiowania z MORDU i powinno byc ok.
Zadzwonie do przyszlym tyg do wydzialu komunikacji czy przy wyrobieniu mi nowego prawka z nowymi kategoriami zmieni sie numer prawa jazdy, ale mysle ze na pewno nie.

Zastanawia mnie tylko to czy koszty wydania KK od nowego roku to faktycznie bedzie 375zl.

_________________
sonixsonixsonixsonix truck driver


Post Wysłano: 20 lis 2011, 11:54

Cytuj:
Czytają warunki uzyskania KK na http://tachograf.pwpw.pl
Nic nie pisze o tym by uzyskać Karte Kierowcy trzeba mieć minimum kategorie C.
Zajrzałem ostatnio i też nie znalazłem informacji o tym, że trzeba posiadać kat. C więc może zmienili warunki uzyskania karty.
Cytuj:
Zadzwonie do przyszlym tyg do wydzialu komunikacji czy przy wyrobieniu mi nowego prawka z nowymi kategoriami zmieni sie numer prawa jazdy, ale mysle ze na pewno nie.
Jeśli nie zmienisz adresu zameldowania, to nr prawa jazdy pozostanie ten sam.


Post Wysłano: 20 lis 2011, 23:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sty 2009, 23:24
Posty: 463
Lokalizacja: Ryki

Dla solidarności, tak, kartę trzeba mieć zawsze przy sobie, tak samo jak prawo jazdy, nawet bardziej, bo za brak PJ dostaniesz mandat, a bez KK nie pojedziesz, oczywiście tarczkowozem tak, ale... trzeba mieć i koniec :]


Post Wysłano: 29 lis 2011, 18:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1607
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Takie pytanko (pewnie juz gdzies padlo,ale ... ) moge zostawiac karte w tacho robiac odpoczynki dobowe,tygodniowe itd ?? Autem jezdze sam, codziennie w domu jem kolacje itd itd Poprostu czy musze ja wyciagac i wkladac codziennie czy moze sobie cale 28dni siedziec w tacho az do odczytu i znow 28 dni siedzi ??

_________________
---------------------------------------
7xMAN 1xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 29 lis 2011, 18:24

Było, ale odpowiem:

Teoretycznie odpoczynek tygodniowy powinieneś spędzać poza autem więc jak będziesz miał odpoczynek na karcie, a nie będziesz miał zaświadczenia, to nadgorliwy inspektor może się przyczepić. W praktyce jednak raczej przymykają na to oko.

Inna sprawa jest taka, że nie ma potrzeby, żeby karta była cały czas w tacho, bo przed rozpoczęciem pracy możesz zrobić wpis manualny.


Post Wysłano: 30 lis 2011, 20:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 cze 2008, 7:33
Posty: 112
GG: 1
Samochód: duży
Lokalizacja: Kraków

Ja bym nie ryzykował zostawianiem karty na odpoczynki tak jak móisz nawet jesli parkujesz koło domu.Jak wszech obec wiadomo los bywa złośliwy czasami i nie daj boże podprowadzą CXi auto z pod domu lub wejdą do kabiny , dzwigną karte z tacho i co wtedy? albo podprowadzą auto z Twoją kartą w srodku i problem gotowy..Pauzuję w domu=karta w portfelu i problem z głowy ;]


Post Wysłano: 12 gru 2011, 14:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2011, 19:35
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: Rzeszów

Proszę o odpowiedź na następujące pytanie :
- Czy jeśli dokumenty o zdanym egzaminie są w wydziale komunikacji lecz nie wyrabiam prawa jazdy tylko czekam na kwalifikacje by wybrać je za jednym razem w całości to czy przy obecnym A, B - mogę już teraz wyrobić karte kierowcy by potem na nią nie czekać czy karte kierowcy wyrabia się w momencie posiadania lub wyrabiania C, CE ??

Proszę o odp.


Post Wysłano: 12 gru 2011, 21:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
(...) czy karte kierowcy wyrabia się w momencie posiadania lub wyrabiania C, CE ??
Tak na zdrowy, chłopski rozum: jeśli karta kierowcy potrzebna jest do tachografu, a tachograf jest potrzebny do pojazdów o DMC > 3,5 t, do prowadzenia których potrzebujesz prawa jazdy kategorii co najmniej C, to kto wyda Ci kartę do prawa jazdy kat. B i po co Ci ona? :)

Będziesz miał "C" - składaj wniosek o kartę kierowcy.

O, a tu trochę materiału do poczytania :)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 18 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 116 17 18 19 2044 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: