Strona 19 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 117 18 19 20 2144 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 gru 2011, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2011, 17:02
Posty: 207
GG: 11
Samochód: Opel
Lokalizacja: Papenburg/Niemcy

Mam tylko kat. BE na prawku ("C" zdane), ale jutro wysyłam wniosek do PWPW. Jak odrzucą to nic się nie stanie, najwyżej kartę uzyskam trochę później.

O postępach napiszę :]


BTW. ktoś dwie strony strony wcześniej napisał, że dostał kartę mając jedynie PJ kat. B :wink:


Post Wysłano: 13 gru 2011, 17:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2011, 19:35
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: Rzeszów

Dzwoniłem do PWPW i można byleby nie zmienił się nr prawa jazdy także wniosek dzisiaj wysłałem :)


Post Wysłano: 16 gru 2011, 14:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2011, 23:08
Posty: 66
Samochód: Volvo FH 500 EEV
Lokalizacja: Tarnów

Cytuj:
Dzwoniłem do PWPW i można byleby nie zmienił się nr prawa jazdy także wniosek dzisiaj wysłałem :)
Jeśli zmieni się numer prawa jazdy to co z kwalifikacją wstępną ?
Jak na Świadectwie kwalifikacji też jest numer wpisany prawa jazdy .

_________________
[B+E][C][C+E][KW][KK]
This signature was removed by ACTA


Post Wysłano: 16 gru 2011, 15:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2006, 15:09
Posty: 57
Lokalizacja: Kontenery Gdynia

Numer prawa jazdy się nie zmienia ! ;) przecież przy składaniu papierów nawet o kurs na prawko wyższej kat. podaje się aktualny numer prawka...

_________________
A,B,C,C+E + KW.


Post Wysłano: 16 gru 2011, 18:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2011, 23:08
Posty: 66
Samochód: Volvo FH 500 EEV
Lokalizacja: Tarnów

Cytuj:
Numer prawa jazdy się nie zmienia ! ;) przecież przy składaniu papierów nawet o kurs na prawko wyższej kat. podaje się aktualny numer prawka...

Nr PJ może się zmienić jeśli zmieni się organ wydający PJ lub zmienisz adres zamieszkania .

_________________
[B+E][C][C+E][KW][KK]
This signature was removed by ACTA


Post Wysłano: 17 gru 2011, 20:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Cytuj:
Numer prawa jazdy się nie zmienia ! ;) przecież przy składaniu papierów nawet o kurs na prawko wyższej kat. podaje się aktualny numer prawka...
Nr PJ może się zmienić jeśli zmieni się organ wydający PJ (...)
Tu powinieneś zakończyć. Zmiana miejsca zamieszkania w obrębie powiatu lub miasta na prawach powiatu nie zmienia nru PJ.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 19 gru 2011, 20:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2011, 11:27
Posty: 56
GG: 0

Mam pytanko. Czy jak drukowaliście wniosek do wyrobienia karty, to drukowaliście każdą stronę na osobnej kartce czy pierwsza i druga strona na jednej kartce, a trzecia i czwarta na drugiej kartce? Wydaje mi się, że powinno być to obojętne ale dla pewności wolę zapytać?


Post Wysłano: 19 gru 2011, 21:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 mar 2009, 10:13
Posty: 76
Samochód: MB Actros 1846 BLUETEC5 2011
Lokalizacja: South Poland

Ja drukowałem na każdej kartce, nie obustronnie. Pisałem go odręcznie, a mogłem na kompie :)
1 grudnia do nich dotarł mój wniosek, 16 grudnia odesłali do mnie list z kartą.
Dla informacji:
Wznowienie karty - 14 dni roboczych
Pierwsze wydanie karty - 26 dni roboczych

Wyrobiłem bez wbitego C i C+E z samym A i B :) dodałem tylko na wszelki wypadek historie egzaminowania.

Pytanie//
Czy odsyłaliście starą kartę przy wznowieniu i dostaniu nowej?
Co jeśli nie odeślecie? Placi sie prawie 190zł za karte i jeszcze chcą by odsyłać stara do nich na Własny koszt. Nie poważni :)

_________________
sonixsonixsonixsonix truck driver


Post Wysłano: 30 gru 2011, 22:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1319
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Mnie parę dni temu przysłałi z PWPW list, że kończy mi się karta kierowcy i jest napisane, że starą mam im odesłać.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 01 sty 2012, 11:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 cze 2008, 7:33
Posty: 112
GG: 1
Samochód: duży
Lokalizacja: Kraków

Nie trzeba nic odsyłać..zaznaczasz na wniosku że wnosisz o wznowienie karty z powodu upływu terminu ważnosci i tyle ..
Jak można im kartę odesłać jesli ktoś jej potrzebuje cały czas do jazdy , to co? na miesiąc trzeba zostać bez pracy, siedzieć na tyłku i czekać na list?? Sorry ale bez jaj panowie ..


Post Wysłano: 01 sty 2012, 15:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Cytuj:
Nie trzeba nic odsyłać..
Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, ponieważ :
- karta nie jest Twoją własnością ,
Natomiast należy postępować w następujący sposób:

W przypadku wymiany karty na nową :

1. Starą kartę zatrzymujemy na okres 1 -go miesiąca ( minimum 28 dni ), by móc w czasie kontroli udokumentować poprzedni czas jazdy, odpoczynków itd., - odsyłamy po tym okresie kartę do PWPW S.A.
2. Robimy wydruk z ostatnich 28 dni i odsyłamy kartę do PWPW S.A.

Krótkie zdarzenie - opis jako przykład :
W grudniu 07.12.2011 kończył mi się termin karty. Wieczorem po skończeniu pracy stanąłem na pauzę , zakończyłem dzień oraz zaznaczyłem w jakim kraju kończę, po wykonaniu tych czynności zrobiłem wydruk ostatniego dnia. Położyłem się spać nie wyciągając karty z tachografu.
Rano obudziłem się o godz 05.30 08.12.2011 - karta była wylogowana oraz wysunięta z tachografu. Wyjąłem ją a następnie włożyłem nową - ważną - kartę do tachografu - zalogowałem ją. Zrobiłem wydruk . Oba wydruki : wieczorny oraz ten poranny opisałem, do końca pauzy zostało mi ok 1,5 godziny. Po skończeniu pauzy ruszyłem już na nowej karcie w drogę.
10.12.2011 - jechałem drogą Wałcz - Gorzów. Przed Dobiegniewem zatrzymała mnie ITD. Pan inspektor poprosił o wszystkie potrzebne do kontroli dokumenty oraz kartę( już nową ) , która była w tachografie. Powiedziałem, że jest to nowa karta włożona 2 dni wcześniej oraz, że mam wydruki ( opisane ) na okoliczność zmiany karty . Poprosił o te wydruki oraz spytał czy ostatni weekend mam zapisany na starej karcie czy mam wystawioną "urlopówkę", ponieważ była to "urlopówka" poprosił o nią i kazał mi poczekać w samochodzie. Po paru minutach poprosił bym przyszedł do niego. Kontrola wypadła OK. Podpisałem protokół z kontroli i pojechałem dalej w drogę.
Spytałem się czy dobrze zrobiłem robiąc oba wydruki wieczorny oraz poranny wiedząc , że stara karta o północy kończy ważność. Powiedział mi, że było to prawidłowe wykonanie wszelkich czynności i tak się powinno to robić.

Sorry, że się troszkę rozpisałem, ale myślę, że niektórym się ta historyjka przyda.

Pozdrawiam wszystkich z Nowym Roczkiem 2012 - zdrowia życząc ( specjalne życzonka dla Dziadka DRIVERA ;) )

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 01 sty 2012, 22:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 mar 2009, 10:13
Posty: 76
Samochód: MB Actros 1846 BLUETEC5 2011
Lokalizacja: South Poland

A jak się nie odeśle to co?
Jakbym juz nawet musiał, to odeśle listem ekonomicznym, nikt mi za polecony nie zwróci. A za kartę 190zł zdzierają.
Ale to czy list sie gdzies nie zawieruszy, nie gwarantuje.
Nie znalazłem nic w regulaminie by pisało o tym ze jak nie zwroci sie karty to płaci sie jakas kare itd.

_________________
sonixsonixsonixsonix truck driver


Post Wysłano: 03 sty 2012, 19:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

Panowie jak to jest z czasem przechowywania danych na karcie? Chyba w tym temacie można przeczytać, że w zależności od aktywności po ok 28 dniach nowe dane zapisywane są w miejsce starych. Wczoraj potrzebowałem sprawdzić godzinę zakończenia pracy do urlopówki bo zapomniałem sobie zapisać, tak z ciekawości przeleciałem daty wstecz żeby zobaczyć kiedy kończą się zapisy i zdziwiłem się bardzo kiedy dokopałem się do zapisów z czerwca (wtedy zacząłem jeździć autem z cyfrowym tacho) :shock: Ki diabeł? Są karty o większej pojemności pamięci, czy jak?


Post Wysłano: 03 sty 2012, 19:41

Na karcie masz dane z około roku (nie pamiętam dokładnie ile).


Post Wysłano: 03 sty 2012, 20:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

No to pięknie, jakieś półtora miesiąca temu miałem przegięty czas jazdy a wydruków nie mam (skradziono mi z auta teczkę z dokumentami, były tam też wydruki i bilety z promów), wcześniej też były jakieś drobiazgi, ale liczyłem że to się już dawno nadpisało i przy kontroli na drodze nie wyjdzie, a tu zonk :? ITD/BAG/VOSA itp mogą ukarać za jakieś stare przewinienie np z przed pół roku jeśli od tego czasu nie miałem kontroli? Bo nie wiem czy mogę spać spokojnie czy lepiej zbierać kasę.


Post Wysłano: 03 sty 2012, 21:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
(...) ITD/BAG/VOSA itp mogą ukarać za jakieś stare przewinienie np z przed pół roku jeśli od tego czasu nie miałem kontroli? Bo nie wiem czy mogę spać spokojnie czy lepiej zbierać kasę.
ITD może, podczas kontroli w firmie. A na drodze obowiązuje art. 7 lit. b rozporządzenia 3821/85/WE.
Cytuj:
Panowie jak to jest z czasem przechowywania danych na karcie? Chyba w tym temacie można przeczytać, że w zależności od aktywności po ok 28 dniach nowe dane zapisywane są w miejsce starych. (...) Są karty o większej pojemności pamięci, czy jak?
Karta kierowcy musi zapewnić zapis zdarzeń z co najmniej 28 dni. Jeli aktywność kierowcy jest mniejsza od maksymalnej, karta naturalnie zapamięta więcej, a najstarsze zdarznia są nadpisywane przez nowe. W przypadku np. mojej karty, zaczęły właśnie znikać zdarzenia z marca 2010 roku :)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 07 sty 2012, 20:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sty 2012, 20:09
Posty: 1
Samochód: iveco

Witam Panowie. Mam pytanko odnośnie tej karty. Użytkuje w pracy Iveco EuroCargo 120E18 2010r (7ton) z podnośnikiem koszowym 28m. Czy potrzebuje mieć ową kartę?? Nie jest to moje prywatne auto, pracuje w energetyce i po prostu mnie to ciekawi jak to wygląda prawnie. Słyszałem głosy że niby nie muszę mieć.


Post Wysłano: 09 sty 2012, 16:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sie 2011, 16:08
Posty: 48
GG: 1699214
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Police

Nie przytoczę Ci teraz paragrafu ale z tego co pamiętam jeżeli pojazd jest wyposażony w tachograf to musisz go używać, jeżeli jest to tachograf cyfrowy to musisz posiadać kartę kierowcy nawet jeżeli jesteś zwolniony z zasad rozp. 561/2006.
Cytuj:
Jeśli kierowca prowadzi pojazd wyposażony
w urządzenie rejestrujące zgodnie
z załącznikiem IB, kierowca musi być w stanie
okazać, na każde żądanie funkcjonariusza służb
kontrolnych:
i) kartę kierowcy, której jest posiadaczem;
ii) wszelkie zapisy odręczne i wydruki sporządzone
w ciągu bieżącego tygodnia oraz
poprzednich 15 dni zgodnie z wymaganiami
niniejszego rozporządzenia oraz rozporządzenia
(WE) nr 561/2006 oraz
iii) wykresówki odpowiadające okresowi,
o którym mowa w poprzednim akapicie,
w trakcie którego prowadził on pojazd
wyposażony w urządzenie rejestrujące zgodnie
z załącznikiem I.


Post Wysłano: 07 lut 2012, 12:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 831
GG: 0

jak to teraz jest na wniosku trzeba wpisać NIP a byłem dziś w US i NIP od 1stycznia 2012 przysługuje osobą prowadzącym działalność gospodarczą. i co z tym teraz?
EDIT
dzwoniłem na infolinię i mogę sie podzielić wiedzą.
Jeśli nie mamy NIPu we wniosku zostawiamy puste pole zas na dowodzie wpłaty wpisujemy nr. PESEL

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 08 lut 2012, 17:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

30 stycznia wysłałam wniosek, póki co nadal nie został ruszony, na stronie PWPW ciągle to samo. Ciekawe kiedy coś się ruszy :roll:

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 19 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 117 18 19 20 2144 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: