Strona 21 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 119 20 21 22 2344 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 lut 2012, 19:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

Mając urlopówkę nie robię wpisu manualnego??

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 25 lut 2012, 21:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 paź 2009, 13:08
Posty: 165
GG: 0
Samochód: Scania
Lokalizacja: Gdynia

Nie robisz.


Post Wysłano: 27 lut 2012, 10:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2011, 19:57
Posty: 66
Samochód: Renault Premium
Lokalizacja: RKR

Wniosek na KK ma być wydrukowany na 4 kartkach A4 czy wystarczy na 2 po obu stronach kartki?


Post Wysłano: 27 lut 2012, 17:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2008, 23:49
Posty: 139
GG: 7261507
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

na 4 kartkach A4. wyglada czytelniej.

ja tez mam dwa pytania :)
Jade 4h20minut, 10minut mlotki, to mam robic 45 pauzy, czy moge dojechac do 4h30m? taki przyklad. bo mnie to trapi, czy mlotki wliczaja sie do czasu jazdy, czy tylko do czasu pracy...

i dwa, jesli w oddziale firmy mamy hotel pracowniczy i ja zostawiam auto, magazynierom, oczywiscie karte zabieram ze soba i ide na pauze do hotelu, a oni laduja auto, to jednorazowo inspektor sie nie przyczepi ale jak caly tydzien kazdy wydruk jest opisany ze siedze w hotelu a auto laduje magazynier to moze byc problem prawda? jak udokumentowac to ze siedze w hotelu pracowniczym, mam swoje lozko, jest kuchnia, lazienka, telewizor, pokoi 8. tylko jak to udowodnic przed inspektorem, zabieram karte jak wychodze z pojazdu, rano wracam do auta wkladam karte, robie wydruk, opisuje ze siedzialem w hotelu a magazynier ladowal auto, i finito, tylko ile mam procent pewnosci ze inspektor mi nie dowali kary za brak zrobionych pauz. bo na tacho zapisuje sie jazda w trakcie tego czasu kiedy ja zabieram karte i spie w hotelu, bo laduja auto na placu w kilku miejscach, pod suwnica i na dwoch halach.

punkt 3. w tygodniu mozna zrobic trzy pauzy 9h, ale tylko dwa razy mozna wydluzyc czas pracy do 15h? tak?

_________________
Kat. B - jest wrzesień 2006 - 1 raz
Kat. C - jest sierpień 2009 - 3 raz
Kat. C+E - jest kwiecień 2010 - 2 raz

przewóz rzeczy - sierpień 2009
karta kierowcy - marzec 2011


Post Wysłano: 27 lut 2012, 18:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2601
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Jade 4h20minut, 10minut mlotki, to mam robic 45 pauzy, czy moge dojechac do 4h30m? taki przyklad. bo mnie to trapi, czy mlotki wliczaja sie do czasu jazdy, czy tylko do czasu pracy...
Możesz dociągnąć. Młotki to praca, a nie jazda.

A co do przedłużania czasu pracy - jak skracasz przerwę to czas pracy automatycznie się wydłuża. 9 + 15 = 24h (tak mi się wydaje i tak osobiście to interpretuję, to może być błędne).

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 28 lut 2012, 17:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sie 2011, 16:08
Posty: 48
GG: 1699214
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Police

Cytuj:
punkt 3. w tygodniu mozna zrobic trzy pauzy 9h, ale tylko dwa razy mozna wydluzyc czas pracy do 15h? tak?
Inaczej. W dobie czyli 24h musisz się zmieścić z pracą i pauzą więc jak masz pauzę skróconą 9h to możesz pracować 15h co daje 24h. 3x w ciągu tygodnia możesz skrócić więc 3x pracujesz 15h.


Post Wysłano: 29 lut 2012, 12:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2012, 18:26
Posty: 5
GG: 0

Witam , panowie mam zdane juz C ale nie mam prawka jeszcze wyrobionego czekam a z zrobie C+E moge juz składać wniosek o karte kierowcy czy musze miec prawko z C ? dzięki za odp.


Post Wysłano: 29 lut 2012, 13:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

jesli sie nie przeprowadziles, lub inne dane w prawie jazdy sie nie zmienily to numer się nie zmienia więc możesz juz teraz.


Post Wysłano: 01 mar 2012, 13:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sie 2011, 16:08
Posty: 48
GG: 1699214
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Police

Tylko kwestia jest tego typu, że do wniosku musi być dołączone ksero prawa jazdy i mojemu kierowcy wniosek odrzucili bo wysłał ksero starego prawa jazdy choć na nowym, które przyszło tydzień później nie zmienił się ani numer ani miejsce zamieszkania tylko doszły wpisy o kursie na przewóz rzeczy. Może być, że Ci wyrobią bo jeszcze nie masz złożonego wiosku na nowe prawo jazdy.


Post Wysłano: 01 mar 2012, 22:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2011, 15:48
Posty: 5
GG: 2474443
Samochód: Iveco daily 35 C 15

Witam! Kwestia tego typu zdalem dzis kwalifikacje i nie mam jeszcze jej wbitej do PJ i zapewne nie moge wyrobic karty dopoki nie bede mial jej wbitej ? tak tylko chce sie upewnic.


Post Wysłano: 01 mar 2012, 22:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

:roll:

A jakbyś miał swoje auto do przewozu na potrzeby własne z digi tacho, to też byś musiał robić KW? Bez sensu. Wbijają z 'pustą' kategorią.

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 03 mar 2012, 9:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Koledzy, pilna sprawa. Muszę sprowadzić z zagranicy auto z tachem cyfrowym, ale jeszcze nie przyszła mi karta kierowcy. Czy da się coś zrobić w takiej sytuacji?

W aucie siedzi taki tachograf:
http://www.moyersoen.be/i/MO/WebDav/337 ... /34.52.JPG


Post Wysłano: 06 mar 2012, 22:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 831
GG: 0

wniosek dotarł do PWPW 13lutego a dziś tj. 6marca karta odebrana ;)

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 01 kwie 2012, 15:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2008, 23:49
Posty: 139
GG: 7261507
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

czy biorac ciagnik siodlowy w weekend, udokumentowany ze mialem dzien wolny, musze wkladac karte do tacho? zle pytanie zadalem, mam wolne, np dzis w niedziele, ale chce podjechac do sklepu, biore maszyne, wypinam konia i jade do sklepu. musze wkladac karte do tacho? czy moge jechac prywatnie bez karty? jakie dokumenty mi sa potrzebne do tego by ciagnik uzywac do prywatnych celow? i czy wogole jakies dokumenty mi sa potrzebne?

_________________
Kat. B - jest wrzesień 2006 - 1 raz
Kat. C - jest sierpień 2009 - 3 raz
Kat. C+E - jest kwiecień 2010 - 2 raz

przewóz rzeczy - sierpień 2009
karta kierowcy - marzec 2011


Post Wysłano: 01 kwie 2012, 15:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Dobra to ja mam takie pytanie, Jeśli mam na warsztacie auto z cyfrowym tacho do tej pory kierowcy zostawiają karty ale niektórzy sie buntują. Wyczytałem że karty warsztatowe są wydawane "dla uprawnionych techników zajmujących się obsługą serwisową tachografów cyfrowych. Karty te zabezpieczone są PIN-em i personalizowane dla technika warsztatowego." To znaczy że muszę sobie wyrobić prywatną karte na swoje imie i nazwisko?

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 03 kwie 2012, 16:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 mar 2012, 20:54
Posty: 40
GG: 1
Lokalizacja: Wlkp

Witam!

Mam takie pytanie!
Posiadam aktualną KK. Niedługo będę zmieniał adres zamieszkania a co za tym idzie i wymieniał PJ. Zmieni mi się powiat i wydawca PJ ( zmiana WK ). Otrzymam nowy numer PJ, czy muszę wymienić KK - jeśli jest ona aktualna i sprawna?
Proszę o jakieś rzeczowe i sensowne odpowiedzi/informację, może podparte własnymi doświadczeniami :D

_________________
Kategorie: A, B, BE, C, CE,
Prawo jazdy z kodem 95, KK,
CKZ - MM przewóz rzeczy,


Post Wysłano: 03 kwie 2012, 18:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Cytuj:
Witam!

Mam takie pytanie!
Posiadam aktualną KK. Niedługo będę zmieniał adres zamieszkania a co za tym idzie i wymieniał PJ. Zmieni mi się powiat i wydawca PJ ( zmiana WK ). Otrzymam nowy numer PJ, czy muszę wymienić KK - jeśli jest ona aktualna i sprawna?
Proszę o jakieś rzeczowe i sensowne odpowiedzi/informację, może podparte własnymi doświadczeniami :D
Z tego co widzę na mojej karcie, to mam tam podany nr prawka, przy kontroli zapewne będą sprawdzali zgodność PJ z KK, więc wypadałoby, aby te dane się zgadzały. Na stronie PWPW na szybko nie znalazłam, być może nie ma, ale jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Add. wyjazdu ciągnikiem do sklepu - pojazd bez karty może poruszać się, gdy włączona jest opcja OUT - czyli nie po drogach publicznych, a np. po podwórku czy bazie.

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 03 kwie 2012, 19:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 mar 2012, 20:54
Posty: 40
GG: 1
Lokalizacja: Wlkp

Cytuj:

Z tego co widzę na mojej karcie, to mam tam podany nr prawka, przy kontroli zapewne będą sprawdzali zgodność PJ z KK, więc wypadałoby, aby te dane się zgadzały. Na stronie PWPW na szybko nie znalazłam, być może nie ma, ale jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

(...)

Właśnie na stronie pwpw nic nie ma w tej materii. Z nie oficjalnych informacji dowiedziałem się, że KK musi być wymieniona i na nowo trzeba zapłacić za jej wydanie.... szok.... :/

_________________
Kategorie: A, B, BE, C, CE,
Prawo jazdy z kodem 95, KK,
CKZ - MM przewóz rzeczy,


Post Wysłano: 05 kwie 2012, 17:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2012, 22:55
Posty: 25
GG: 0

Posiadam kat. C+E, a B+E osobno nie robiłem wcześniej. Czy we wniosku na kartę kierowcy muszę zaznaczyć B+E?


Post Wysłano: 05 kwie 2012, 17:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Od jakiego rocznika (samochodu) obowiązuje karta kierowcy w ciężarówce? Nie jest to czasami, że auta wyprodukowane od maja 2006 są na kartę?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 21 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 119 20 21 22 2344 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: