Strona 22 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 120 21 22 23 2444 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 kwie 2012, 18:35

Dokładnie tak.


Post Wysłano: 10 kwie 2012, 16:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2012, 22:55
Posty: 25
GG: 0

Właśnie wyrabia się moje prawo jazdy z C+E i KW. Będzie gotowe za dwa, trzy tygodnie, a chciałbym zacząć wyrabiać kartę kierowcy. W formularzu trzeba wpisać numer prawa jazdy, datę wydania itp. Czy macie dla mnie jakąś radę, jak to wszystko usprawnić, żebym nie musiał czekać ponad miesiąc na komplet dokumentów?


Post Wysłano: 10 kwie 2012, 16:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 mar 2012, 20:54
Posty: 40
GG: 1
Lokalizacja: Wlkp

Musisz uzbroić się w cierpliwość! Do wyrobienia KK potrzebne jest ksero PJ - nic nie przyspieszysz

_________________
Kategorie: A, B, BE, C, CE,
Prawo jazdy z kodem 95, KK,
CKZ - MM przewóz rzeczy,


Post Wysłano: 10 kwie 2012, 17:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

No i? Wysłałam wniosek o KK mając tylko C, wysłałam później wniosek o wymianę PJ na takie z kodem 95 i wbitym E - dosłownie dzień przed rozpoczęciem wyrabiania PJ zaczęli produkować moją KK. Jeśli numer się nie zmienia, to nie powinno być problemu.

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 16 kwie 2012, 17:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Czym się różni "Przelew bankowy (przelew)", od "Przelew bankowy (wpłata)"?
Chciałbym wysłać pieniądze z mojego konta internetowego i wybrałem pierwszą opcję, ale i tak na samym dole wniosku są do wydrukowania polecenia wpłaty, takie, jak na poczcie. O co z tym chodzi? Jeśli bym przelał pieniądze ze swojego konta internetowego, to i tak potwierdzenie zapłaty wygląda inaczej. Nie będzie z tym problemów?


Post Wysłano: 16 kwie 2012, 22:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sie 2008, 20:52
Posty: 164
GG: 7644644
Samochód: Renault Premium DCi
Lokalizacja: Mikołajów [TKA]

Przelew to jest tak że ze swojego konta dajesz na ich konto (nie masz kasy w rękach) ale i tak musisz mieć jakieś potwierdzenie po wpłacie w razie w jak by coś im nie doszło czy coś ;) A ta druga opcja to idziesz do byle jakiego banku masz kasę w kieszeni i dajesz im w banku i dyktujesz na jaki nr konta, kto wplaca itp i też dostajesz potwierdzenie.

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 16 kwie 2012, 22:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Nie no, ja wiem czym jest przelew, a czym wpłata. Pytałem w kontekście dalszej części posta.
Tylko przelewając przez internet nie potrzebuję żadnych kwitków, które mi się generują w pliku .pdf stworzonym przez PWPW przy wypełnianiu wniosku.
Poza tym, wymagana jest kserokopia dowodu wpłaty. Czyli mam sobie wydrukować jeden egzemplarz, pędzić do punktu ksero i kopiować? Przecież mogę sobie wydrukować dwa egzemplarze.


Post Wysłano: 17 kwie 2012, 8:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sie 2011, 16:08
Posty: 48
GG: 1699214
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Police

Drukujesz sobie z konta potwierdzenie przelewu, które wysyłasz i nie powinno być z tym żadnych problemów.


Post Wysłano: 17 kwie 2012, 9:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Tak właśnie zrobię. Dziękuję. :)


Post Wysłano: 24 kwie 2012, 20:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2012, 21:34
Posty: 8
GG: 9711942
Samochód: Vectra C GTS
Lokalizacja: Siedlce/okolice

Witam.
Koledzy podpinam się pod temat bo potrzebuje porady.
Przeczytajcie o co chodzi.
Jestem zameldowany w miejscowości Siedlce a mieszkam poza miastem.
Prawo jazdy B i C przez błąd miały wpisany adres zamieszkania. Jezdziłem z tym kilka lat i było ok.
Wczoraj zdałem kategorię C+E i nowe prawo jazdy pójdzie już na adres zameldowania czyli Siedlce.
Chciałem dziś wysłać dokumenty w celu wyrobienia karty kierowcy, chciałbym żeby też była na adres zameldowania. Czy muszę czekać na nowe prawko czy mogę wysłać xero tego starego ze złym adresem? Nie będzie problemu?
Mam mało czasu a oczekiwanie na nowe prawo jazdy wydłuży wszystko o 2 tygodnie.
Czekam na wasze opinie.
Pozdrawiam

_________________
B - jest
C - jest
E jest
KW - jest
Karta kierowcy - w trakcie


Post Wysłano: 24 kwie 2012, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 mar 2012, 20:54
Posty: 40
GG: 1
Lokalizacja: Wlkp

Musisz wysłać na pewno ksero aktualnego prawa jazdy do KK.
Poza tym zwróć uwagę, że wysyłając ksero "starego" PJ dostaniesz KK z numerem starego PJ. Natomiast otrzymując "nowe" PJ" z kat E do C ( na adres zameldowania ) będzie zupełnie inny numer PJ - różniący się od tego jak będzie widniał na KK.
Kolejny problem, to jeśli będziesz wyrabiał PJ w "nowym" WK - musisz liczyć się z tym, że zanim ściągną Twoją teczkę z PJ - to potrwa to około miesiąca. Dopiero potem WK wyśle wniosek o nowe PJ

_________________
Kategorie: A, B, BE, C, CE,
Prawo jazdy z kodem 95, KK,
CKZ - MM przewóz rzeczy,


Post Wysłano: 25 kwie 2012, 0:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2012, 21:34
Posty: 8
GG: 9711942
Samochód: Vectra C GTS
Lokalizacja: Siedlce/okolice

Dzięki za szybką odpowiedz. W Urzędzie Miasta mówiLI że będą ściągać dokumenty ale potrwa to max tydzień dłużej czyli ok 3 tygodnie. W takim razie czy mam czekać na nowe PJ i potem do niego nowa KK?
Rozumiem że numer prawa jazdy musi zgadzać się z numerem z KK?

_________________
B - jest
C - jest
E jest
KW - jest
Karta kierowcy - w trakcie


Post Wysłano: 25 kwie 2012, 9:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 mar 2012, 20:54
Posty: 40
GG: 1
Lokalizacja: Wlkp

Powinna być zgodność numerów PJ i na KK.
Ja też miałem podobny problem. Mianowicie musiałem się przemeldować do innego powiatu i wyrabiać "nowe" PJ a miałem 3 miesiące temu wydaną "nową" KK.
Aby uniknąć niezgodności w obu dokumentach, wyrobiłem sobie prawko wg starego miejsca zamieszkania.

_________________
Kategorie: A, B, BE, C, CE,
Prawo jazdy z kodem 95, KK,
CKZ - MM przewóz rzeczy,


Post Wysłano: 25 kwie 2012, 10:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2012, 21:34
Posty: 8
GG: 9711942
Samochód: Vectra C GTS
Lokalizacja: Siedlce/okolice

W takim razie zostaje mi tylko cierpliwie czekać :(
Byłem wczoraj w firmach transportowych pytać o pracę i o dziwo w pierwszej szef powiedział że biorą młodych bez doświadczenia, nawet zaproponował żebym zadzwonił po weekendzie to coś na podwójną obsadę będzie. Kartę muszę jednak chyba mieć bo widziałem że ma nowe auta więc pewnie tylko tacho cyfrowy.
I lipa :(

_________________
B - jest
C - jest
E jest
KW - jest
Karta kierowcy - w trakcie


Post Wysłano: 26 kwie 2012, 13:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2012, 13:13
Posty: 5
GG: 0
Samochód: MAN TGL

Witam wszystkich forumowiczow. Otoz mam takie pytanie. Jestem w trakcie "wpisywania" kodu 095 do kat.C. Złozylem dokumenty 23.04. Mam aktualne prawo jazdy kat.c tylko nie mam wbitego kodu. numer prawka mi sie nie zmieni bo upewnilem sie o tym w urzedzie. nowe prawko z wpisanym kodem do kwietnia 2017 dostane na poczatku maja. zalezy mi na czasie bo przyszly pracodawca wymaga KK. Pytanie jest takie czy musze czekac na te prawko z kodem czy moge na podstawie tego co mam teraz, i jesli odbiore prawo jazdy z kodem czy nie bedzie lipy.

dziekuje za pomoc z gory.


Post Wysłano: 26 kwie 2012, 14:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 mar 2012, 20:54
Posty: 40
GG: 1
Lokalizacja: Wlkp

Cytuj:
Witam wszystkich forumowiczow. Otoz mam takie pytanie. Jestem w trakcie "wpisywania" kodu 095 do kat.C. Złozylem dokumenty 23.04. Mam aktualne prawo jazdy kat.c tylko nie mam wbitego kodu. numer prawka mi sie nie zmieni bo upewnilem sie o tym w urzedzie. nowe prawko z wpisanym kodem do kwietnia 2017 dostane na poczatku maja. zalezy mi na czasie bo przyszly pracodawca wymaga KK. Pytanie jest takie czy musze czekac na te prawko z kodem czy moge na podstawie tego co mam teraz, i jesli odbiore prawo jazdy z kodem czy nie bedzie lipy.

dziekuje za pomoc z gory.
Ale co " czy możesz" doprecyzuj !

_________________
Kategorie: A, B, BE, C, CE,
Prawo jazdy z kodem 95, KK,
CKZ - MM przewóz rzeczy,


Post Wysłano: 26 kwie 2012, 14:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2012, 13:13
Posty: 5
GG: 0
Samochód: MAN TGL

Czy moge złożyć wniosek o KK jesli w PJ nie mam wpisu 095. PJ z wpisem odbieram w maju (procedura wydawania juz trwa). Czy bede mogl korzystać z tej karty ?

P.s. Głownie chodzi o to, ze po odebraniu PJ z kodem bede mial ograniczenie w postaci 5 lat. Natomiast we wniosku trzeba wpisac date ważności uprawnien. W chwili obecnej daty waznosci uprawnien nie mam, bo nie wpisali jeszcze kodu 095. zastanawia mnie czy musze czekac na te "właściwe" prawko, czy moge wyrobic sobie KK na podstawie tego co posiadam teraz. I czy bede mogl korzystac z tej KK jesli odbiore prawko z waznymi na 5 lat uprawnieniami.


Post Wysłano: 26 kwie 2012, 15:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Raczej nie możesz. Nawet, jeśli zostały Ci nadane uprawnienia, to i tak nie wiesz, jaka jest data wydania Prawa Jazdy, a to przecież musisz wpisać i dać kserokopię PJ.

Ja z kolejną głupią sprawą. Na kopercie nie dopisałem "STC". Ktoś tak miał? Przyjmą wniosek, czy odrzucą? Byłem przed chwilą na poczcie, ale list już wyfrunął do sortowni. :(


Post Wysłano: 26 kwie 2012, 15:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sie 2011, 16:08
Posty: 48
GG: 1699214
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Police

Prawko jest bezterminowe. Tylko badania i uprawnienia do przewozu rzeczy są na 5 lat. Ja wystawiając wnioski o KK dla kierowców, którzy mają wpis 95 wpisuję prawo jazdy bezterminowo i nie ma żadnych problemów.


Post Wysłano: 26 kwie 2012, 17:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2601
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Ja z kolejną głupią sprawą. Na kopercie nie dopisałem "STC". Ktoś tak miał? Przyjmą wniosek, czy odrzucą? Byłem przed chwilą na poczcie, ale list już wyfrunął do sortowni. :(
Ja nic nie dopisywałem z tego co pamiętam i jest ok :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 22 z 44 [ Posty: 865 ] Przejdź na stronę Poprzednia 120 21 22 23 2444 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: