Strona 31 z 50 [ Posty: 982 ] Przejdź na stronę Poprzednia 129 30 31 32 3350 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 wrz 2012, 12:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2010, 19:09
Posty: 274
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: GPU

Za komuny było hasło " Kobiety na traktory" i ładne plakaty związane z tym hasłem tez były.

To, ze jazda autem jest fajna i daje duzo satysfakcji ( a im większe auto tym więcej satysfakcji ) to jest oczywiste. ale juz mało fajne i satysfakcjonujące, zwłaszcza dla kobiet są inne czynności, ktore towarzyszą profesji kierowcy jak: Odpinanie i podpinanie naczepy, ciąganie wózka paletowego, wymiana koła na załadowanej naczepie na poboczu drogi, oczekiwanie na załadunek w 40 st. upale, robienie 45h pauzy gdzieś na zaszczanym parkingu z obsranym toy toy-em itd. itp.
Podział na męskie i nie męskie zawody i czynności był jest i będzie czy nam się podoba czy nie. Prawda jest taka, ze od tysięcy lat do łopaty jest chłop a do igły kobieta, tylko w ostatnich 100 latach, pod wpływem marksistowskiej ideologi to sie nam pozmieniało .
To, ze kobieta moze wykonywac męski zawód, nie znaczy, ze ten zawód nie przestaje być meski, pytanie jest czy kobieta wykonująca męski zawód nie zatraci swojej kobiecosci ?

ps.

I vice wersa. Dlaczego o mezczyznach wykonujących zawód fryzjera często mówi sie, ze sa homo nie teges. ?

_________________
... Tłok w cylinder jebut ! I maszyna idut !


Post Wysłano: 27 wrz 2012, 21:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2012, 13:34
Posty: 2

mówiąc szczerze to nie bardzo potrafię zrozumieć takiego rozumowania. nikt nie mówi, że to praca cud-miód. prawda jest taka, że niewiele kobiet chce wykonywać ten zawód, a te które chcą gasi się już od samego początku. uważam, że nie trzeba mieć gnata w majtkach, żeby być dobrym kierowcą. poza tym kto nie spróbuje ten nie wie. zawsze można zrezygnować jeśli okaże się, że to jednak ponad moje siły.
ps/ ja osobiście nie spotkałam się jeszcze z opinią, że mężczyzna fryzjer miałby być homo nie teges. słyszałam natomiast teksty, że niby baby do garów, a podobno to mężczyźni są najlepszymi kucharzami :) pozdrawiam


Post Wysłano: 28 wrz 2012, 5:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

największe równouprawnienie było w starym Związku Radzieckim i w USA.

w ZSRR nie było podziału na zawody męskie i kobiece. wielokrotnie widziałem na drodze kobiety rozgarniające gorący asfalt drewnianymi packami pod nadzorem faceta. były tam kobiety w górnictwie, hutnictwie itp.

na początku lat '90-tych dostałem zlecenie przewóz jednej elektrycznej szafy sterowniczej z wrocławskiego ABB. otóż w bazie amerykańskiej w Regensburgu (jednej z największych w Europie) robiono remont jakiegoś budynku i tam montowane szafę sterowniczą. zamówiono ją w najlepszej szwedzkiej firmie, ale ten typ, model robiono tylko we Wrocławiu i wynajęto polski transport.
wziąłem małe auto załadowałem i pojechałem. odprawa ostateczna była na granicy, to znaczy tam dokonano odprawy celnej, a ja zostałem tylko z CMR mając adres odbiorcy. była nazwa wioski i numer.
oczywiście niczego się nie spodziewałem. dojechałem do tej wioski mając po prawej ogrodzenia i bramy wjazdowe nieoznakowane. dojechałem do stacji benzynowej i tam gość mi powiedział, żebym jechał na tą, a tą bramę.
pojechałem, na wjeździe szykany betonowe i podwójna straż: jedna złożona z dwóch żołnierzy w pełnym umundurowaniu z plecakami i gałązkami na hełmie stojących na deszczu, druga straż w strażnicy.
nie muszę chyba mówić, że ci żołnierze stojący na deszczu obładowe całym tym żelastwem to były kobiety, a goście siedzący w budyneczku to mężczyźni.

także pełne zrównanie płci ma też swoje dobre i złe strony.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 28 wrz 2012, 6:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 wrz 2012, 10:22
Posty: 2
Samochód: Za mały :)

Też uważam,że te granice pomiędzy męskim a damskim zawodem się coraz bardziej zacierają. Czy bycie kierowcą to praca dla kobiet - i tak i nie. Po Łodzi jeżdżą panie prowadząc autobusy przegubowe. Pewnie w trasę ciężarówką taka też by się wybrała, tyle że myślę że kobiety gorzej znosiłyby rozłąkę z domem, częstsze wyjazdy kiedy jest się sam na sam ze sobą. Takie jakieś mam przekonanie - nie piszę, że to ich wada, tylko raczej część kobiecej natury :)

_________________
Mój blog o zakupach grupowych i grupowych promocjach


Post Wysłano: 30 wrz 2012, 21:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Widzę że pokazała się 31 strona tematu o jednym i tym samym trochę was nie rozumiem ile można powielać jedno i to samo (to się zaczyna robić nudne). Czy ktoś się nadaje czy nie do danego zawodu :?: To wszystko jest tylko zależne od predyspozycji danej osoby, a nie od tego czy jest chłopakiem czy dziewczyną. Jako ciekawostkę napiszę sytuację z którą ostatnio się spotkałem w firmie mojego znajomego chciała się zatrudnić młoda dziewczyna na stanowisku kierowcy- montera itp. miała doświadczenie. Była na dwu dniowym szkoleniu co mogę powiedzieć radziła sobie nawet lepiej niż myślałem. Ale niestety nie została zatrudniona byłem przy rozmowie szefa z szefową gdzie to właśnie ta żona za wszelką cenę nie chciała zatrudnić tej dziewczyny z jakich pobudek nie wiem może z zazdrości (wiem tylko tyle że zagroziła mu rozwodem). Pozdrawiam wszystkie dziewczyny za kierownicą Wilk 09 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 02 paź 2012, 21:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2008, 22:36
Posty: 91
GG: 2940985
Lokalizacja: Oświęcim

A ja mam właśnie zagwozdkę..mam możliwość od stycznia zrobić całe prawko C+E, z badaniami, kwalifikacjami itd..za 1000 zł zrobić..Jak na razie mam prace w swoim zawodzie..i robić prawko bez planów w najblizszym czasie żeby wykorzystac?..... sama nie wiem :)

_________________
Zeby bylo o czym myslec, a nie bylo czym sie martwic................


Post Wysłano: 02 paź 2012, 23:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
A ja mam właśnie zagwozdkę..mam możliwość od stycznia zrobić całe prawko C+E, z badaniami, kwalifikacjami itd..za 1000 zł zrobić..Jak na razie mam prace w swoim zawodzie..i robić prawko bez planów w najblizszym czasie żeby wykorzystac?..... sama nie wiem :)
I nad czym się tu zastanawiać jak C, E, KW i wszystkie badania kosztują z 8000zł bierz i nie patrz na nic na pewno nie zginie :wink:

_________________
MAN


Post Wysłano: 03 paź 2012, 0:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Lepiej nosić jak się prosić bo prosi się tylko świnia :D Kto wie co się stanie za kiedyś a tak jakąś tam pracę zawsze znajdziesz :)


Post Wysłano: 03 paź 2012, 6:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Ale niestety nie została zatrudniona byłem przy rozmowie szefa z szefową gdzie to właśnie ta żona za wszelką cenę nie chciała zatrudnić tej dziewczyny z jakich pobudek nie wiem może z zazdrości (wiem tylko tyle że zagroziła mu rozwodem). Pozdrawiam wszystkie dziewczyny za kierownicą Wilk 09 8) .
no tak, podobnie jest w polityce, gdyby kobiety, których jest więcej, głosowały na siebie, byłoby ich więcej od facetów w parlamencie. wszelkie narzucone rzeczy nie byłyby potrzebne.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 29 gru 2012, 22:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3598
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Obrazek Prawdziwa kobieta poradzi sobie z aligatorem, co tam dla niej taki tir. :D

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 30 gru 2012, 11:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2601
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Obrazek Prawdziwa kobieta poradzi sobie z aligatorem, co tam dla niej taki tir. :D
W zasadzi jak poskromi krokodyla to w polskim transporcie już 80% sukcesu :lol:

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 01 sty 2013, 19:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

E tam aligator. Najbardziej trzeba uważać na takie niepozorne zwierze jak osioł :wink:

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 02 lut 2013, 18:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2012, 12:26
Posty: 77
Samochód: Stralis 460
Lokalizacja: Bad Rothenfelde

W niemczech kobieta szofer to 1% całości... co i tak daje sporą ilość przy liczbie 770tys zawodowych kierowców :
Manuela Strimer
http://www.youtube.com/watch?v=akHkcTWsS_o
http://www.motormedia.ch/wp-content/upl ... _22-23.pdf
Obrazek

Friederike Wensing
http://www.express.de/panorama/-im-40-t ... 55026.html swego czasu opisywana jako najmłodsza kierowniczka 40t zestawu
Obrazek

Nicole Karstens
http://www.shz.de/nachrichten/lokales/n ... chaft.html
Obrazek

Bibiana Sunny
http://www.facebook.com/TruckerladyBianca
Obrazek

I dziesiątki innych opisywanych w prasie jak Verena Künne, Tamara Raab, Brigitte Demel...

_________________
A - 28.07.17r. B - 13.02.01r. C - 27.11.09r. CE -15.11.12r. T - 15.11.12r. KW - 15.11.2012r.


Post Wysłano: 02 lut 2013, 19:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Cytuj:

Z ta Panią to bym chętnie pojeździł. :D
W Niemczech jeździ zawodowo chyba najwięcej kobiet w Europie.
W środę ładowałem powrót do Warszawy w Słoweńskiej Metlice.
Z paletami solówką przyjechała kobieta.
Nic by mnie nie zdziwiło, ale Pani była w sukience i butach na obcasie, fakt faktem niedużym, ale zawsze.
Szkoda, że nie zrobiłem zdjęc.


Post Wysłano: 02 lut 2013, 19:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2012, 12:26
Posty: 77
Samochód: Stralis 460
Lokalizacja: Bad Rothenfelde

Cytuj:
Z ta Panią to bym chętnie pojeździł. :D
Szkoda, że nie zrobiłem zdjęc.
myślę, że nie Ty jeden....
ja też tego żałuję :> :/

_________________
A - 28.07.17r. B - 13.02.01r. C - 27.11.09r. CE -15.11.12r. T - 15.11.12r. KW - 15.11.2012r.


Post Wysłano: 23 lut 2013, 9:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2012, 12:26
Posty: 77
Samochód: Stralis 460
Lokalizacja: Bad Rothenfelde

Obrazek
Obrazek
to dla naszych forumowych Pań ;-) ciężarówki by TimoTruck

_________________
A - 28.07.17r. B - 13.02.01r. C - 27.11.09r. CE -15.11.12r. T - 15.11.12r. KW - 15.11.2012r.


Post Wysłano: 23 lut 2013, 13:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

Gdybym miał jeździć tak oczojebnie różową Scanią to bym chyba tego psychicznie nie wytrzymał :lol:
A Pani Manuela no cóż... wunderbar :)

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Post Wysłano: 23 lut 2013, 17:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2012, 12:26
Posty: 77
Samochód: Stralis 460
Lokalizacja: Bad Rothenfelde

Cytuj:
Gdybym miał jeździć tak oczojebnie różową Scanią to bym chyba tego psychicznie nie wytrzymał :lol:
A Pani Manuela no cóż... wunderbar :)
niebieskim Freightliner'em to już co innego ;-)

_________________
A - 28.07.17r. B - 13.02.01r. C - 27.11.09r. CE -15.11.12r. T - 15.11.12r. KW - 15.11.2012r.


Post Wysłano: 24 lut 2013, 1:05

Czy którąś z Pań zdawała egzamin w Poznaniu lub w Koninie na kat C?


Post Wysłano: 24 lut 2013, 9:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
Cytuj:
Gdybym miał jeździć tak oczojebnie różową Scanią to bym chyba tego psychicznie nie wytrzymał :lol:
A Pani Manuela no cóż... wunderbar :)
niebieskim Freightliner'em to już co innego ;-)

"mieszkać" to może tak, ale jeździ to się raczej przyjemniej europejskimi truckami :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 31 z 50 [ Posty: 982 ] Przejdź na stronę Poprzednia 129 30 31 32 3350 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: